81. Š. Slaný - 16. D. Moučka , 24. P. Drbal , 76. R. Chyla
18

Rosice vstřelily v Břeclavi tři branky a slaví výhru.

Hosté po poločase vedli

V 8. minutě odcentroval z pravé strany Černý a Praksovi před prázdnou brankou chyběly k zakončení centimetry. Ve 12. minutě našel domácí Hloch před branku nabíhajícího Schüllera, jeho hlavička ale postrádala razanci i přesnost. V 15. minutě si Moučka před šestnáctkou domácích narazil míč s Malatou a svůj únik zakončil střelou podél padajícího Fibingera – 0:1. Ve 24. minutě přešel Černý přes dva obránce od rohového praporku až do šestnáctky, odkud našel přesnou přihrávkou nabíhajího Drbala a ten zblízka navýšil vedení Slovanu – 0:2. Ve 29. minutě přihrál Kugler za obranu osamcenému Malatovi, jehož tvrdou střelu z úhlu vytěsnil Fibingr konečky prstů nad břevno. Ve 38. minutě utekl po pravé straně aktivní Černý, přesným centrem našel na malém vápně Prakse, ten však míč do odkryté branky usměrnit nedokázal.

Hosté si vedení pohlídali

I ve druhém poločase měli rosičtí řadu příležitostí k navýšení skóre. V 59. minutě předvedli pěknou kombinační akci, na jejímž konci byla Selingerova přesná přihrávka na Malatu, který ovšem sám před Fibingrem těsně minul pravou tyč. V 75. minutě drželi rosičtí dlouho míč v šestnáctce domácích, až se Selingerova zblokovaná střela odrazila ke střídajícímu Chylovi, který umístěnou střelou nedal Fibingerovi šanci zasáhnout – 0:3. V 81. minutě šli rosičtí do přečíslení čtyři na tři, špatnou přihrávkou ale nabídli domácím možnost protiútoku, na jehož konci byla Hlochova přihrávka a přesné zakončení Slaného – 1:3. V 85. minutě se zblokovaný míč dostal k Musilovi, jehož tvrdá střela zpoza šestnáctky skončila metr vedle. Blízko ke vstřelení své druhé branky byl v 88. minutě Chyla, jeho střela po rohovém kopu však prolétla těsně kolem levé tyče. V 90. minutě vybídl Malata ke skórování Vítámváse, který se ocitl úplně sám na malém vápně, Fibingr ovšem předvedl vynikající zákrok a míč vyrazil nad břevno.

Břeclav hraje v dalším kole ve Staré Říši. Rosice hostí Havlíčkůlv Brod.