37. O. Kvych , 48. A. Plichta , 51. V. Švarc
18

Branky, které orámovaly přestávku, rozhodly o výhře domácího týmu.

Domácí po půli vedli

První poločas krajského derby přinesl vyrovnanou podívanou. Hosté drželi míč a spoléhali na standardní situace, při nichž si však domácí defenziva počínala spolehlivě. Změna skóre přišla ke konci prvního poločasu. V 37. minutě nacentroval před branku Oleh Kvych a míč k překvapení všech skončil za zády gólmana hostí Bílka - 1:0.

Domácí navyšovali vedení

Úvod druhého poločasu vyšel domácím na výbornou. Ve 48. minutě Príborský přiťukl Kvychovi, ten vyslal do sóla Antonína Plichtu, který si v zakončení věděl rady a nedal hostujícímu brankáři šanci - 0:2. Chvíli na to Oleh Kvych vymyslel další parádní přihrávku na Švarce, ten se zbavil obránců a propálil Bílka - 3:0. Domácí byli i v dalšímprůběhu lepším týmem, ale šance Plichty či Cejpka k další brance nevedli.

Starou Říši čeká v dalším kole další krajské derby v Polné. Ždírec nad Doubravou hraje doma s Tasovicemi.

FSC Stará Říše
Luděk Kováčik (trenér): Šli jsme šťastně do vedení. Do druhého dějství jsme vstoupili nad očekávání dobře a po dalších dvou brankách jsme hřiště ovládli. Zaslouženě jsme vyhráli.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Prohráli jsme zaslouženě, i když asi až moc velkým rozdílem. Domácí se lépe pohybovali a byli přesnější v zakončení.

R. Dutka [-] - M. Vacek [-] (84. J. Sobotka [-] ) , J. Cejpek [-] , A. Šmíd [-] , M. Moravec [-] , R. Cipruš [-] , V. Švarc [-] (77. J. Smejkal [-] ) , A. Plichta [-] , O. Kvych [-] , P. Příborský [-] , L. Hekerle [-]

A. Bílek [-] - P. Novotný [-] , J. Málek [-] , M. Najman [-] , P. Pátek [-] , P. Klimeš [-] (55. M. Slavík [-] ) , T. Jiroutek [-] , L. Mrázek [-] (82. M. Kysilko [-] ) , J. Fikar [-] , J. Veselský [-] , L. Malínský [-] (74. R. Kolouch [-] )

ŽK: 40. A. Plichta , 79. A. Šmíd - 21. T. Jiroutek , 24. L. Mrázek , 53. J. Fikar , 63. J. Veselský , 65. M. Slavík , 79. P. Novotný .
Hráči zápasu: O. Kvych , M. Moravec , R. Cipruš .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ŠIMONÍK David - LIŠKA Petr, MIKULÁŠEK Adam.