--

--

Lanžhot v derby porazil Břeclav

18

Derby v Lanžhotě zvládli lépe domácí a slaví další tři body. Na utkání si našlo cestu přes tisíc diváků.

Domácí po půli vedli

Lanžhot od úvodu utkání diktoval tempo hry, domácí brankáře Fibingra v první čtvrthodině přivítali několika prudkými hlavičkami. Všechny ale mířily nad branku. Až ve třiadvacáté minutě se přesný centr z pravé strany snesl přímo na hlavu volného Ciprysa a zkušený záložník nedal gólmanovi šanci - 1:0. Velkou příležitost navýšit rozdíl ve skóre měl domácí kapitán Hílek, ale bombu poslal do břevna. Svěřenci trenéra Pazdery si v první půli žádnou vyloženou šanci nevypracovali.

Domácí si vedení pohlídali

Po změně stran se hosté osmělili a vytvořili si i několik šancí, při nichž si Klimeš konečně osahal balon. Jenže nakonec se z gólu radovalo většinové osazenstvo stadionu. Po hodině hry dostal kolmici do běhu Ciprys a sólový únik přes půlku hřiště zakončil přesně - 2:0. Alespoň náznak dramatu pak vytvořil tři minuty před koncem zápasu Smejkal, který hlavou snížil - 2:1. Bylo už však příliš pozdě. Lanžhot poskočil v divizi po třetí výhře v řadě na sedmou příčku, Břeclav je jedenáctá.

Břeclav v sobotu hraje proti Rosicím. Lanžhot čeká duel v Havlíčkově Brodě.

TJ Sokol Lanžhot
Milan Valachovič (trenér): Byli jsme v zápase jasně lepší a mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem, ale neproměňovali jsme šance. Tolik příležitostí jsme už dlouho neměli. Po sérii proher jsme už dříve do našeho programu zařadili o trénink navíc a vyplatilo se. Postupně hráči začali věřit systému a teď se to projevuje a vyhráváme.

MSK Břeclav
David Pazdera (trenér): Soupeř předvedl kvalitu. Lanžhot má v kádru hráče se zkušenostmi z první a druhé nejvyšší soutěže, naši fotbalisté jsou mladí a šlo na nich vidět, že je velikost zápasu svázala. I když jsme v závěru vstřelili kontaktní gól, na vyrovnání to nebylo. Byl to pro nás náročný zápas v krásné atmosféře, který už zase dlouho zažít nemusíme.

J. Klimeš [-] - M. Tóth [-] , J. Hílek [-] , J. Dobšíček [-] , P. Mikúšek [-] , J. Krejčíř [-] (87. T. Šefčovič [-] ) , R. Ciprys [-] (90. D. Weiss [-] ) , P. Šenk [-] , T. Bartal [-] , L. Čambal [-] , J. Bartoš [-] (74. M. Vrábel [-] )