Nové Sady v závěru srovnaly

16

Nové Sady ani ve 13. kole nevyhrály. Za bod s Velkou Bíteší však musí být rádi.

Po půli nerozhodně

V prvním poločase se na úzkém hřišti především bojovalo, ale několik šancí přece jen k vidění bylo a měli je především hráči domácího týmu. V první půli totiž zahodil vyloženou šanci Ondřej Urbančik, který už by sám před brankářem, ale přestřelil. Po standardkách pak dvakrát nebezpečně hlavičkoval David Škoda, jenže také bez úspěchu. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Domácí v závěru srovnali

Poločasová přestávka hostům pomohla a byli lepším týmem. V 56. minutě byli hosté za aktivní hru odměněni, když se po centru Kuldana prosadil Tomáš Mrňa a bítěšští šli do vedení - 0:1. Šancí na potvrzení vedení měli hosté několik. Příležitosti Juříčka, Novotného nebo Kuldana ale zůstaly nevyužity a hosté za to pykali. Po nesprávně vyřešené brejkové situaci zbytečně přišli o míč, domácí naopak svůj protiútok přetavili ve standardní situaci, po které v 85. minutě skóroval Adam Andreev, který doklepl do branky míč, jenž předtím po přetaženém centru vrátil do ohně Škoda - 1:1. V Nových Sadech se tak body dělily.

Nové Sady čeká v příštím kole Blansko. Velká Bíteš hraje na domácím hřišti s Bystrcí.

FK Nové Sady
Rostislav Sobek (trenér): S hrou můžu být vcelku spokojený. Obranu jsme oproti minulému zápasu zpevnili, přestože se nám zase zranil další hráč Hodis. Podařilo se to ale zvládnout. Dopředu jsme chtěli hrát rychle, do náběhů a to jsme také plnili a nakonec jsme měli možná nejvíc šancí ze všech zápasů.

FC PBS Velká Bíteš
Jiří Mika (trenér): Do utkání jste vstoupili přesně naopak, než jak jsme si řekli. První poločas proto vypadal tak jak vypadal. Žádná strana si nevypracovala vážnější šanci, byla to doslova kopaná, ne fotbal. Vyrovnávací branka byla trestem za naši nezodpovědnost až aroganci. Byli jsme asi herně lepší, ale s takovým výkonem jsme si vyhrát nezasloužili.

J. Zbořil [-] - A. Janeček [-] , A. Andreev [-] , M. Novotný [-] , J. Ďuríček [-] , D. Škoda [-] , M. Krátký [-] , O. Urbančik [-] , J. Schlimbach [-] , T. Kopp [-] , L. Dokoupil [-] (74. J. Smrček [-] )

M. Pelán [-] - M. Knos [-] , V. Bárta [-] , T. Mrňa [-] , L. Kopáček [-] - M. Hošek [-] , J. Kratochvíl [-] , R. Novotný [-] (80. A. Merdita [-] ) , F. Kuldan [-] - D. Pořízek [-] (70. M. Těšík [-] ) , T. Juříček [-]

ŽK: 20. J. Schlimbach , 49. O. Urbančik .
Hráči zápasu: D. Škoda - M. Pelán , T. Juříček .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: ŠAMÁREK Jan - KONTORŠIKOV Maxim, ŽUROVEC David.