Stará Říše veze ze Žďáru bod

20

V utkání padly dvě branky v rozmezí dvou minut. Oba týmy berou po bodu.

Po poločase nerozhodně

Utkání domácí začali aktivně a ve 2. minutě po rozehraném volném kopu Fialy hostující obrana odvrátila nebezpečný centr na rohový kop. Ve 14. minutě se dostal k míči za vápnem ke střele Lubor Trojánek, ale jeho střela letěla vedle. V ještě větší příležitosti se po přihrávce Sodomky ocitl v 15. minutě Nedvěd, ale jeho dloubáček jen těsně minul horní břevno. Poprvé o sobě dali vědět také hosté v 21. minutě, ale střela Vacka šla jen do boční sítě. VVe 26. minutě přišel nevídaný gól, když chtěl malou domů vyřešit brankář Konrád odkopnutím, ale trefil jen Plichtu, od kterého se míč odrazil do sítě - 0:1. Hned po gólu se z rozehrání dostal míč k Henzlovi, ten krásně uvolnil Lubora Trojánka, který zakončil míč do protipohybu Jíchy - 1:1. Ve 29. minutě mohli jít žďárští do vedení, ale krásnou akci zakončenou střelou Lubora Trojánka vychytal Jícha. Ve zbytku poločasu již bylo vidět jen spoustu soubojů a žluté karty. Do šaten se tedy odcházelo za remízového stavu.

Po přestávce branka nepadla

Druhý poločas začali znovu lépe domácí a v 50. minutě protáhl Jíchu z přímého kopu Fiala. Hosté hrozili již jen z brejků a jeden z nich musel likvidovat v 57. minutě Konrád. Na hřišti přibývalo nervozity a během pěti minut vytáhl rozhodčí Pospíšil třikrát žlutou kartu. Další šance tak přišla až v 74. minutě, kdy se po skrumáži dostal míč k Vitáskovi, ale jeho slabá střela našla připraveného Jíchu. V 77. minutě se připomněli opět hosté, ale střelu Kvycha zlikvidoval spolehlivě Konrád. V 82. minutě jsme při dobývání branky hostí mohli jít do touženého vedení, ale střela Komínka šla vedle levé tyče. Tak mohli nakonec rozhodnout v 84. minutě hosté. Po rychlém brejku předložil Kvych tutovku Plichtovi, ale ten nechal vyniknout Konráda, který tygřím skokem předvedl skvělý zákrok. To bylo také v tomto zápasu poslední zajímavé, a proto zápas nakonec skončil asi spravedlivou remízou.

Žďár jede v dalším kole do Tasovic. Stará Říše hostí Ždírec.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Měli jsme rozhodnout v prvním poločase, kdy jsme k tomu měli dost příležitostí. Podobné to bylo i po změně stran, ale druhý gól se nám vstřelit nepodařilo.

FSC Stará Říše
Luděk Kováčik (trenér): Bod je v konečném součtu plusový. Dali jsme šťastný gól, ale vedení jsme udrželi jen chvíli. Domácí byli důraznější a šli za výhrou více. Mohli jsme nakonec vyhrát, ale Plichta neproměnil šanci, která snad ani nejde neproměnit.

L. Konrád [-] - P. Fiala [-] , J. Nedvěd [-] , M. Vopršal [-] , J. Bureš [-] (62. S. Švoma [-] ) , J. Henzl [-] (77. J. Šindelka [-] ) , L. Trojánek [-] , T. Trojánek [-] , Č. Vitásek [-] , L. Komínek [-] , R. Sodomka [-]

M. Jícha [-] - P. Příborský [-] , R. Nehyba [-] (15. M. Vacek [-] ) , A. Šmíd [-] , M. Moravec [-] , L. Hekerle [-] , V. Švarc [-] (61. J. Cejpek [-] ) , A. Plichta [-] (90. J. Smejkal [-] ) , O. Kvych [-] , P. Heide [-] , R. Cipruš [-]

Hráči zápasu: L. Trojánek , R. Sodomka - P. Heide .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: POSPÍŠIL Pavel - ZAVŘEL Josef, POSPÍŠIL Michal.