--

--

Juříček v závěru rozhodl

21

Tomáš Juříček vstřelil v posledních deseti minutách dvě branky a svému týmu zajistil výhru.

Po půli bez branek

Za již zcela podzimního počasí před hrstkou diváků nastoupili domácí v navlas stejné základní sestavě jako před týdnem proti Strání. Aktivní hrou získali hned od prvních minut mírnou převahu a vypracovali si i několik šancí, z nichž ty největší neproměnili Tomáš Juříček a Dominik Pořízek. Hosté se k ohrožení branky Velké Bíteše dostávali jen sporadicky, přesto i oni měli v první půli jednu velmi dobrou příležitost. Tlak domácích kulminoval kolem třicáté minuty zápasu, kdy na chvíli dokonce zamkli Bzenec na vlastní polovinu hřiště. Ani dlouhá série standardních situací ale k úspěchu nevedla.

Domácí v závěru rozhodli

Úvod druhé půle nabídl podobný obrázek. Domácí marně hledali recept na pozornou obranu Bzence. Rozhodnutí nakonec přinesl závěr utkání. Všemu ale předcházela povedená střídání domácího trenéra Jiřího Miky. Ten na hřiště neprve poslal mladého Matěje Těšíka a pak pro mnohé možná trochu překvapině stáhl tvůrce hry Františka Kuldana a nahradil ho Adrianem Merditou. Velká Bíteš si v závěru utkání vypracovala stejně jako v první půli mírnou herní převahu. Nejprve se po pěkném míči ze středu hřiště dostal v 80. minutě za záda svého strážce právě střídající Matěj Těšík, hostujícího brankáře Michala Kůřila sice nepřekonal, ale odražený míč si ale našel Tomáš Juříček a nekompromisně jej poslal do branky - 1:0. Čtyři minuty před koncem pak domácí předvedli velmi pěknou kombinační akci. Marek Hošek se hezky prodral po levé straně do pokutového území Bzence, ač zřejmě faulován, ustál atak hostujícího obránce a poslal míč zpět pod sebe na Tomáše Juříčka, který si o něj křikl. A znovuobjevený domácí kanonýr si ve druhém domácím zápase za sebou připsal už svou čtvrtou branku - 2:0.

Velká Bíteš hraje v příštím kole v Nových Sadech. Bzenec hostí Bystrc.

FC PBS Velká Bíteš
Jiří Mika (trenér): Vyhráli jsme zaslouženě. Mohli jsme však rozhodnout mnohem dříve. Snažíme se hrát to, o co jsme se snažili už na jaře. To znamená aktivní fotbal s častou koncovkou, a to se nám teď opravdu daří.

M. Matiášek [-] - L. Kopáček [-] , T. Mrňa [-] , V. Bárta [-] , M. Knos [-] (73. O. Mucha [-] ) - M. Hošek [-] , F. Kuldan [-] (69. A. Merdita [-] ) , J. Kratochvíl [-] , R. Novotný [-] (57. M. Těšík [-] ) - D. Pořízek [-] , T. Juříček [-]