--

Strání po dlouhé době vyhrálo

42. M. Palík , 47. M. Palík (p.) , 53. M. Palík , 66. R. Holík - 75. A. Andreev
21

Strání orámovalo brankami přestávku, a to rozhodlo o třech bodech pro domácí. Hattrickem se blýskl Palík.

Domácí po poločase vedli

Hosté byli v prvním poločase lepším týmem. Nejblíže byly Nové Sady brance poté, co nastřelily břevno domácí branky. Domácí hráči nepříjemné chvíle přečkali a na konci prvního poločasu udeřili. Ve 42. minutě se z trestného kopu se přízemní střelou prosadil Michael Palík - 1:0. Jinak fotbalisté Strání příliš nebezpeční nebyli.

Domácí si vedení pohlídali

Strání pomohla v úvodu druhé půle penalta, kterou bezpečně proměnil sváteční střelec Palík - 2:0. Strání se po přestávce zlepšilo a skóre ještě vylepšilo. Hrdinou utkání byl Palík, který nečekaně nastoupil v útoku a trenérovi se důvěru odvděčil třemi brankami. Hattrick završil v 53. minutě, kdy ze čtyřiceti metrů přehodil hostujícího gólmana Neorala a bylo hotovo - 3:0. V 66. minutě se mezi střelce zapsal také Holík - 4:0. Nové Sady stačily debakl pouze zmírnit, když čestný úspěch hostů zaznamenal Andreev - 4:1.

Strání jede v další kole na půdu lídra tabulky z Blanska. Nové Sady hostí Velkou Bíteš.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): Zápas vůbec nebyl tak jednoduchý, jak jsme si třeba mohli myslet. Soupeř byl disciplinovaný. Na začátku měl šance, trefil dokonce břevno. V úvodní části se žádný pořádný fotbal nehrál. Soupeř byl organizovaný, nepouštěl nás do šancí. Za stavu 2:0 jsme se zlepšili. Do té doby jsme se neuměli prosadit. Soupeř chtěl hrát, měl více ze hry. V závěru ale otevřel obranu a my měli další šance.

FK Nové Sady
Rostislav Sobek (trenér): Dá se říct, že domácí do čeho kopli, to byl gól. Nehráli jsme zase tak špatně, abychom si zasloužili takový výsledek. Zdaleka nebylo všechno špatně. Na druhou stranu udělali jsme chyby a za ty zaplatili.