Mika začal s Velkou Bíteší vítězně

21

Po změnách ve Velké Bíteši domácí zabrali a smetli Strání.

Domácí po půli vedli

Hosté ze Strání stejně jako domácí neprocházejí zrovna úspěšným obdobím a na trávníku to bohužel pro ně, naštěstí pro domácí tým, bylo hodně vidět. I přes dva náznaky šancí totiž tempo zápasu diktovali domácí. A netrvalo to ani příliš dlouho a ujali se vedení. Zblokovaná střela Dominika Pořízka se šťastně odrazila přímo před Františka Kuldana a ten pohodlně v 18. minutě otevřel skóre zápasu - 1:0. Za sedm minut se situace skoro jako přes kopírák zopakovala. Další střela ze střední vzdálenosti, nešťastná teč hostujícího hráče a Tomáš Juříček uklidil míč do branky - 2:0. Další velkou šanci pak famózním zákrokem proti Vítězslavu Bártovi zlikvidoval hostující brankář Lukáš Man. Hosté směrem dopředu v prvním poločase nevymysleli vůbec nic. Naprosto zaslouženě se tak na jejich hlavy snesl ještě jeden trest, když si na levé straně hřiště připravil hezkou pozici Tomáš Juříček a jeho střílený centr si hostující Robin Holík srazil do vlastní branky - 3:0.

Domácí navyšovali vedení

První čtvrthodina druhé půle divákům nepřinesla ani jeden, byť jen náznak gólové šance. Nudu na hřišti ukončil  až Patrika Fruhauf, který pěknou střelou v 72. minutě snížil - 3:1. O pět minut později se individuálně prosadil Tomáš Juříček, který po samostatné akci z levé strany přidal svoji druhou a celkově čtvrtou branku Velké Bíteše - 4:1. Poslední hřebíček do rakve pak neškodnému soupeři zatloukl benjamínek Matěj Těšík, který svým prvním "divizním" gólem uzavřel v 87. min. gólový účet zápasu na konečných 5:1.

Velká Bíteš v dalším kole hostí Bzenec. Strání hraje doma s Novými Sady.

FC PBS Velká Bíteš
Jiří Mika (trenér): Potřebovali jsme výhru jako sůl. Kluci pochopili, že chceme doma útočit, hrát aktivně, napadat a dávat góly. Víme, že se do šancí dokážeme dostat a i přesto, že je kanonýr Sodomka zraněný, dokázali jsme vstřelit pět branek.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): Výsledek odpovídá, čtyři góly jsme domácím nabídli sami. Troufám si tvrdit, že soupeř letos už takto jednoduše nevyhraje. Nejjednodušší by bylo hodit to za hlavu a skončit. Já ale věřím, že se brzy nastartujeme- Nepříznivou sérii budeme chtít prolomit doma, kde se musíme zvednout a jednoznačně vyhrát.

M. Matiášek [-] - L. Kopáček [-] (46. D. Burian [-] ) , M. Knos [-] , V. Bárta [-] , T. Mrňa [-] - R. Novotný [-] (86. J. Pokorný [-] ) , F. Kuldan [-] , J. Kratochvíl [-] , M. Hošek [-] - D. Pořízek [-] (71. M. Těšík [-] ) , T. Juříček [-]