Lanžhot si poradil ze Ždírcem

21

Nováček z Lanžhota potvrdil zlepšující se formu a porazil doma Ždírec.

Domácí po půli vedli

Ždírec nad Doubravou se na hřišti nováčka z Lanžhota představil ve velmi dobrém světle. V prvním poločase byl kompaktnějším a lepším celkem. Jedinou branku však vstřelili domácí. Ve 13. minutě Radoslav Ciprys zahrával rohový kop, kterým našel hlavu Jakuba Dobšíčka, který se na malém vápně vysmýkl bránícímu Jiroutkovi a přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu - 1:0.

Domácí si vedení pohlídali

Po poločasové přestávce domácí brzy vedli o dvě branky. V 53. minutě se po dalším Ciprysově rohu trefil na penaltě neobsazený Lukáš Čambal a pěknou střelou z voleje překonal Stanislava Pometla v hostující bráně - 2:0. Hosté poté vrhli všechny síly do útoku. Největší šanci měl střídající Malínský, ale svůj samostatný nájezd na Bartala v branku nepřetavil. Na druhé straně tak v 84. minutě potřetí udeřili domácí. Fikar zbytečně ztratil míč v souboji s Ciprysem, který jej posunul na Bartoše a ten nekompromisně propálil Pometla - 3:0.

Lanžhot hraje v dalším kole v Polné. Ždírec hostí Rosice.

TJ Sokol Lanžhot
Milan Valachovič (trenér): Klukům jsem ale před zápasem říkal, že máme lepší mužstvo a nabádal jsem je k útočné aktivitě. Zatím totiž dost doplácíme na neproměňování šancí. Čtyři zápasy jsme prohráli 0:1, přitom jsem přesvědčený, že kdybychom využili šance z úvodu, tak bychom ty zápasy dotáhli do vítězného konce. Teď se nám to povedlo, když jsme si pomohli standardními situacemi. K ideálu měl ale náš výkon daleki.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Věděli jsme o síle soupeři i jeho posledním domácím utkání. Hrálo se tak, jak jsme očekávali. Škoda, že nás domácí trestali ze standardních situací. V prvním poločase jsme byli kompaktní a věřil jsem, že jsme schopni výsledek otočit. Po pauze jsme znovu inkasovali ze standardky a už bylo jasné, že bude těžké se zápasem něco udělat.

R. Bartal [-] - P. Mikúšek [-] , R. Ciprys [-] , M. Vrábel [-] (83. D. Weiss [-] ) , T. Šefčovič [-] (77. J. Bartoš [-] ) , P. Šenk [-] , T. Bartal [-] , L. Čambal [-] , M. Tóth [-] , J. Hílek [-] , J. Dobšíček [-]

S. Pometlo [-] - J. Fikar [-] , P. Novotný [-] , J. Málek [-] , J. Veselský [-] , P. Pátek [-] , P. Klimeš [-] (70. L. Malínský [-] ) , R. Kolouch [-] (75. M. Slavík [-] ) , T. Jiroutek [-] , L. Mrázek [-] , M. Najman [-] (76. D. Dvořák [-] )

ŽK: 25. J. Hílek , 59. P. Mikúšek , 66. R. Ciprys , 90. J. Dobšíček , 90. D. Weiss - 50. J. Málek , 67. T. Jiroutek , 80. P. Novotný , 90. M. Slavík .
Hráči zápasu: R. Ciprys , J. Hílek .
Počet diváků: 330. Rozhodčí: EHRENBERGER Tomáš - ZAVŘEL Josef, ŠIMONÍK David.