--

--

Blansko i nadále bez ztráty bodu

21

Blanenští i v 11. kole potvrdili roli favorita a po bezbrankovém poločase smetli Břeclav.

Po půli bez branek

První poločas se víceméně odehrál na polovině Břeclavi, ale prakticky bez většího ohrožení její branky. Hosté se spoléhali na rychlé protiútoky, ale i oni si těch nebezpečných akcí vytvořili málo. Domácí je stihli včas eliminovat a jednu nadějnou akci hostů zastavil rozhodčí pro ofsajd.

Domácí po pauze rozhodli

Vyčkávací taktika hostů padla brzy po přestávce po prvním gólu Jiřího Hušky, který zakončil kombinaci po levé straně. Připravili jej dva střídající hráči v domácím dresu Dominik Šmerda a Jiří Tulaydan – 1:0. Hosté poté otevřeli hru a do byla voda na mlýn domácímu týmu, který přidal v poslední čtvrt hodině tři branky. Nejprve v 75. minutě prostřelil Fibingra Traore – 2:0. O pět minut později se ten samý hráč trefil podruhé – 3:0. Výhru domácího celku pečetil v 85. minutě Bednář – 4:0. Břeclav hrozila z brejků a Blansko dvakrát podržel brankář Doležal.

Blansko jede v dalším kole do Havlíčkova Brodu. Břeclav hraje na svém hřišti s Humpolcem.

FK Blansko
Tomáš Kolouch (trenér): Samozřejmě nás všechny potěšilo, že jsme se konečně utrhli, ale stále to nic neznamená. Musíme se soustředit na vlastní výkony a teď konkrétně na příští zápas v Havlíčkově Brodu, kde rozhodně nedostaneme body zadarmo.

MSK Břeclav
David Pazdera (trenér): Byli jsme na soupeře takticky dobře připravení. Záznamy blanenských zápasů jsem sledoval několik hodin, takže jsme věděli, co a jak budou hrát, jak budou zahrávat standardní situace.