--

--

Havlíčkův Brod zdolal Strání

17

Havlíčkobrodští si připsali první domácí výhru v soutěži, když těsně porazili Strání.

Domácí po poločase vedli

V prvním poločase byli domácí aktivnějším týmem, když se jim dařila kombinace a vysoké napadání soupeřovi rozehrávky. Havlíčkův Brod kopal velké množství standardních situací a rohových kopů. Domácí se dočkali branky ve 34. minutě, kdy po sérii rohů nejprve trefil Cakl břevno. Po dalším rohu se už Karel Svoboda nemýlil a domácí vedli - 1:0. I hosté měli své šance, ale v zakončení neuspěli Patrik Frühauf ani Michael Palík. Domácí tak po poločase vedli.

Domácí si vedení pohlídali

Sedm minut po poločasové přestávce se po krásné kombinační akci dostal k míči Jan Pilka a střelou k tyči z malého vápna překonal Kubáta - 1:1. Hráči Strání měli i další slušné příležitosti, ale v zakončení se soužili, a nakonec byli za svoji laxnost potrestáni. V 67. minutě udeřil Veselský, který povedenou ránou překonal Lukáše Mana - 2:1. Slovan už těsný náskok až do konce střetnutí nepustil a bere důležité tři body.

Havlíčkův Brod v dalším kole hraje v Nových Sadech. Strání jede do Velké Bíteše.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): První půle byla z naší strany výborná, ale vedli jsme jen o branku. Druhý poločas už byl horší. Bylo to vyrovnané utkání, ale k nám se konečně přiklonilo štěstíčko.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): Zklamání je velké, z hřiště se nám těžko odchází. Soupeř byl hratelný. Měli jsme na to odvést body. Byl to remízový zápas. Když nedáme pět vyložených šancí, nemůžeme vyhrát.

J. Kubát [-] - J. Molák [-] , O. Štědrý [-] , M. Veselský [-] , J. Pabousek [-] , K. Svoboda [-] , M. Cakl [-] , M. Polcar [-] (90. J. Fišer [-] ) , D. Fikar [-] (83. J. Peřina [-] ) , J. Henek [-] , M. Pleva [-] (76. D. Henek [-] )