Břeclav dotáhla zápas ve Strání k remíze

5. M. Lorenc , 50. L. Pilka (p.) - 57. P. Musil , 61. P. Simandl
18

Strání sice vedlo o dvě branky, ale nakonec zápas skončil remízou.

Domácí po půli vedli

Strání, kterému v neděli scházeli brankář Popelka a Slovák Durec, ke třetímu letošnímu triumfu nepomohlo ani vedení o dvě branky. Domácí tým poslal do vedení hned v 5. minutě stoper Lorenc, který se objevil nekrytý za chybující hostující obranou - 1:0. Ve zbytku první půle se na nerovném a těžkém terénu na hřišti ve Slavkově spíše bojovalo a dlaší branka tak nepadla. Do kabin odcházeli o něco spokojenější domácí.

Hosté po přestávce srovnali

Hned po změně stran dostali domácí možnost zahrávání pokutového kopu, k tomu se postavil Libor Pilka a prudkou střelou k levé tyči nedal Fibingrovi šanci - 2:0. Břeclavští ovšem výsledek dvěma brankami v rozmezí čtyř minut srovnali. Nejprve v 57. minutě po rohovém kopu korigoval skóre Petr Musil - 2:1. Poté se po sporném momentu trefil i Simandl, který poslal balon hlavou do odkryté branky - 2:2.. Ve zbytku utkání byl blíž třem bodů hosté, brankář Man své spoluhráče především po gólové hlavičce podržel.

Strání jede v příštím kole do Havlíčkova Brodu. Břeclav na svém hřišti hostí Nové Sady.

FC Strání
Igor Gúčik (tre: Zápas se mi nehodnotí lehce. Bylo to utkání o šest bodů, které jsme chtěli samozřejmě zvládnout. Byli jsme naladění na vítězství, bohužel na těžkém terénu se nedalo moc kombinovat, balon skákal, hráči ho těžko dostávali pod kontrolu. Nebyl to moc pohledný zápas. Remíza je nakonec asi spravedlivá.

FC Strání
L. Man [-] - L. Pilka [-] (77. V. Čaňo [-] ) , O. Čaňo [-] (87. M. Bruštík [-] ) , P. Silnica [-] , J. Mimochodek [-] , P. Fruhauf [-] , M. Palík [-] (77. M. Gavenda [-] ) , J. Pilka [-] , M. Lorenc [-] , J. Gardian [-] , R. Holík [-]

MSK Břeclav
D. Fibingr [-] - L. Ianosteac [-] , A. Smejkal [-] , P. Musil [-] , T. Trčka [-] , J. Fiala [-] , M. Kriston [-] , M. Schüller [-] (68. F. Čermák [-] ) , P. Simandl [-] , J. Hloch [-] , Š. Herman [-]

ŽK: 40. P. Fruhauf , 56. J. Pilka , 61. J. Gardian , 64. L. Pilka - 54. J. Hloch , 87. T. Trčka .
Hráči zápasu: M. Lorenc - P. Simandl .
Počet diváků: 168. Rozhodčí: MANKOVECKÝ Tomáš - KONTORŠIKOV Maxim, MACRINEANU Jiří.