17

Polné s v posledních kolech daří a svoji fomu potvrdila i v Nových Sadech.

Hosté po poločase vedli

Polná přijela do Olomouce v roli favorita  a na hřišti bylo znát, že se jí daří a je ve výborném rozpoložení.

Hosté si vytvořili tlak a po někola šancích se z branky radovali ve 23. minutě, kdy Tomáš Válek přetlačil obránce domácího týmu a z pravé strany běžel sám na Neorala, kterého překonal - 0:1. Polná byla i nadále lepším týmem. Šance Urbánka, Bajera ani Holuba však v sítí domácích neskončily. Nové Sady byli v prvním poločase bezzubé.

Hosté navyšovali vedení

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Hosté své vedení zvýšili po hodině hry, když Klíma krásným pasem vyslal do brejku Holuba, který se trefil přesně k tyči - 0:2. Třetí branku přidal v 79. minutě střídající Voráč, který si z domácích beků udělal kužely a po krasné individuální akci dal výsledku konečnou podobu - 0:3. Hosté poté zkušeně drželi míč a teď už se mohou těšit na pohárové střetnutí s pražskou Spartou.

V dalším kole Nové Sady hrají v Břeclavi. Polná hraje doma s Blanskem.

FK Nové Sady
Rostislav Sobek (trenér): Po zápase se Žďárem nad Sázavou jsem řekl, že z toho mám dobrý pocit, že to takhle může fungovat, pokud budeme kompletní. Jenže od té doby nám v obou případech chybělo vždy jiných pět hráčů. A projevilo se to jak v minulém venkovním zápase, tak v domácím souboji s Polnou. Když chybí tolik hráčů, tak to je na náš kádr hodně. Kdybychom dřeli, bojovali a věřili, že dáme gól z nějaké standardky, tak by to šlo, ale hráči mají hlavy dole.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Náš výkon kontrastoval s výkonem domácích. Nechci hodnotit, že na tuhle soutěž nemají, ale jejich tým je slabší. Zápas se Spartou už mají kluci v hlavě tři týdny a musím jim poděkovat za to, že jsme všechny tři zápasy před pohárem zvládli výsledkem 3:0, s čímž jsem nepočítal. Věděl jsem, že to budou mít v hlavách, ale jsem rád, že to pro ně bylo vyloženě motivační.

D. Neoral [-] - J. Smrček [-] , A. Andreev [-] , M. Novotný [-] , D. Škoda [-] , D. Ronza [-] (7. L. Dokoupil [-] ) , J. Schlimbach [-] (52. T. Kvapil [-] ) , L. Hodis [-] , D. Richter [-] , A. Janeček [-] , J. Ďuríček [-]

Š. Šejstal [-] - J. Holub [-] , J. Bajer [-] , J. Klíma [-] , O. Šourek [-] , J. Urbánek [-] (68. D. Voráč [-] ) , T. Válek [-] (63. Š. Rod [-] ) , D. Čížek [-] , V. Haala [-] , M. Pecina [-] (76. J. Fadrný [-] ) , D. Kavka [-]

ŽK: 50. A. Andreev , 72. T. Kvapil , 88. L. Dokoupil - 72. M. Pecina .
Hráči zápasu: D. Kavka , O. Šourek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Bebenek Petr - ZAVŘEL Josef, ŠAMAJ Vratislav.