--

Stará Říše rozdrtila nováčka z Lanžhota

45. R. Nehyba , 51. O. Kvych , 61. R. Nehyba , 80. O. Kvych
16

Lanžhot se nepoučil z výprasku s Rosicemi a tentokrát prohrál jednoznačně ve Staré Říši.

Domácí po půli vedli

Do Staré Říše dorazil nováček z Lanžhota. Domácím se zatím daří. Hosté po slibném rozjezdu začali ztrácet.

Na Jihlavsku se hrálo utkání nadstandartní kvality, k čemuž svým výkon přispěli jak domácí, tak hosté. Oba týmy si vytvořily několik šancí, ale oba brankáři odolávali, a to až do závěru prvního poločasu. Ve 45. minutě se k míči dostal Roman Nehyba a překonal hostujícího gólmana Bartala - 1:0. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Domácí navyšovali vedení

Vstřelená branka domácí tým povzbudila a svěřenci trenéra Kováčika ve druhém poločase hýřili pohybem a aktivitou. Hosté nezůstávali pozadu, ale domácí tým byl mnohem efektivnější v koncovce, kde hostům chyběl potřebný klid. Domácím vyšel vstup do druhého poločasu excelentně. V 51. minutě se prosadil rychlonohý Oleh Kvych - 2:0. Po hodině hry už domácí vedli rozdílem třídy. To se podruhé v zápase trefil Roman Nehyba - 3:0. Druhou trefu v zápase si deset minut před koncem připsal i Kvych a domácí tak slavili tři body.

Stará Říše hraje v dalším kole v Rosicích. Lanžhot hostí Tasovice.

FSC Stará Říše
Luděk Kováčik (trenér): Podali jsme nadprůměrný výkon. Bylo to vyrovnané, ale my jsme si mnohem lépe počínali v koncovce. Hráli jsme však velmi dobře i směrem dozadu. Vypracovali jsme si více šancí.

M. Jícha [-] - R. Nehyba [-] , M. Moravec [-] , R. Cipruš [-] (80. A. Šmíd [-] ) , V. Švarc [-] (72. J. Cejpek [-] ) , A. Plichta [-] (75. M. Vacek [-] ) , O. Kvych [-] , P. Severa [-] , P. Heide [-] , P. Příborský [-] , L. Hekerle [-]