--

Derby rozhodla penalta

73. P. Novotný (p.)
16

Derby před 275 diváky rozhodla penalta, kterou proměnil ve druhém poločase domácí Pavel Novotný.

Po půli bez branek

V krajském derby se očekával bojovný zápas, a to se také před solidní návštěvou potvrdilo.

Hra se většinu času odehrávala ve středu pole bez výraznějších brankových příležitostí. V šanci se ocitl jen domácí Pavel Novotný, ale jeho střela na zadní tyč mířila mimo Zelenkovu branku. Hosté zahrozili po rohovém kopu, ale hlavička branku gólmana Bílka minula. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Domácí po půli rozhodli

Po přestávce byl obraz hry velmi podobný tomu, co se dělo v prvním poločase. Rozhodnutí tak přinesla 73. minuta, ve které Ladislav Peřina ve velkém vápně zbytečně stáhl Jana Novotného, který byl zády k bráně. K penaltě se postavil Pavel Novotný a poslal Zelenku na druhou stranu - 1:0. Hosté se poté snažili domácí tým zatlačit do defenzivy, ale to se jim nepovedlo. Nepřišly ani další šance, a tak derby rozhodla penalta.

Ždírec nad Doubravou čeká v dalším kole daleký výlet do Strání. Havlíčkův Brod hostí v dalším krajském derby Polnou.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Soupeř hrál velmi dobře. Hrálo se typické derby, které bylo hodně bojovné. Utkání moc fotbalové krásy nepobralo. Ale to jsme očekávali.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Klasické derby. Rozhodla situace, kterou rozhodčí posoudil jako penaltu. Myslím si, že to bylo velmi přísné rozhodnutí. Utkání bylo bez šancí.Po inkasované brance jsme začali hrát vabank, ale nic nám to nepřineslo.

A. Bílek [-] - L. Mrázek [-] , P. Novotný [-] , P. Klimeš [-] (85. J. Málek [-] ) , R. Kolouch [-] (71. M. Slavík [-] ) , T. Jiroutek [-] , J. Novotný [-] , J. Fikar [-] , J. Veselský [-] , R. Michalec [-] (18. P. Pátek [-] ) , D. Pelikán [-]

J. Zelenka [-] - J. Molák [-] (83. M. Cakl [-] ) , M. Veselský [-] (46. J. Henek [-] ) , J. Pabousek [-] , K. Svoboda [-] , M. Vrzal [-] , M. Polcar [-] (68. O. Štědrý [-] ) , D. Fikar [-] , M. Němec [-] , L. Peřina [-] , M. Pleva [-]

ŽK: 21. R. Kolouch , 27. P. Pátek , 32. D. Pelikán , 66. J. Novotný , 80. J. Veselský , 90. M. Slavík - 22. M. Polcar , 35. M. Veselský , 46. M. Pleva , 80. M. Vrzal , 86. K. Svoboda , 88. J. Henek .
Hráči zápasu: P. Novotný , D. Pelikán - M. Němec .
Počet diváků: 275. Rozhodčí: ZAVŘEL Josef - POSPÍŠIL Pavel, SVOBODA Radek.