--

Velké Bíteše veze výhru z Polné

12. O. Šourek - 61. V. Haala (vl.) , 80. T. Sodomka , 90. D. Burian
18

Domácí sice v krajském derby vedli, ale hosté třemi brankami ve druhém poločase skore otočili.

Domácí po poločase vedli

První poločas krajského derby patřil jednoznačně domácím, kteří udávali tempo hry. Hned ve 2. minutě trefil Urbánek tyč. Ve 12. minutě poprvé pohnul se skóre Šourek, který do sítě dorazil míč po několika nedorazech v obraně hostů - 1:0. Dvakrát měl na noze zvýšení skóre Kavka, ale Pelán v hostující bráně jeho pokusy zlikvidoval. Poté byl v šanci Bajer, ale trefil jen břevno. Hosté mohli v závěru poločasu snížit, ale Mrňa hlavou bránu netrefil.

Hosté po přestávce otočili

V úvodu druhé půle měl další šanci Bajer, ale na skvělého Pelána si nepřišel. Po hodině hry hosté domácí na chvíli přitlačili k pokutovému území a po Sodomkově přízemním pasu si srazil míč do vlastní sítě Haala - 1:1. V 80. minutě si Richard Novotný pohrál se Šourkem a jeho přízemní centr umístil za Skočdopoleho spolehlivý kanonýr Tomáš Sodomka - 1:2. Poté mohli domácí srovnat, ale Rod ani Urbánek své tutovky v branku nepřetavili. V nastaveném čase se tak ještě prosadil střídající David Burian, který postupoval sám na Skočdopoleho - 1:3.

Polná v příštím kole hostí Břeclav. Velká Bíteš hraje doma s Rosicemi.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): První poločas jsme odehráli výborně. Soupeř se vůbec nedostal do hry, ale my jsme své šance spálili. Ve druhém poločase jsme nechtěli vyklidit pole, ale to se bohužel stalo. Nechali jsme hosty hrát a ti toho využili.

FC PBS Velká Bíteš
Libor Danihelka (trenér): V kabině jsme si chyby z prvního poločasu vyříkali a po přestávce hru výrazně zlepšili. I přes výhru ale musím říct, že s takovým výkonem bychom si na Rosice troufnout nemohli. Přežili jsme několik vyložených šancí domácích.

J. Skočdopole [-] - J. Holub [-] (84. J. Kubec [-] ) , J. Bajer [-] , J. Fadrný [-] , O. Šourek [-] , J. Urbánek [-] , T. Válek [-] (67. Š. Rod [-] ) , D. Čížek [-] , V. Haala [-] , M. Pecina [-] , D. Kavka [-] (79. D. Voráč [-] )

M. Pelán [-] - V. Bárta [-] , O. Halas [-] (88. M. Hošek [-] ) , J. Ondrák [-] - T. Juříček [-] , T. Mrňa [-] , A. Merdita [-] (60. R. Novotný [-] ) , M. Knos [-] , F. Kuldan [-] - T. Sodomka [-] (90. D. Burian [-] ) - J. Kratochvíl [-]

ŽK: 73. D. Kavka , 78. J. Fadrný - 47. T. Juříček , 86. V. Bárta .
Hráči zápasu: J. Bajer - F. Kuldan , T. Sodomka .
Počet diváků: 170. Rozhodčí: LIŠKA Petr - HANÁK Petr, MARINČ Lukáš.