--

18

Břeclav se ve Žďáře dlouho držela, ale po vyloučení Simandla nakonec z Růžičkovy kopačky inkasovala.

V první půli branka nepadla

Po středečním zápase v MOL CUPU proti Zbrojovce, čekala Žďár bitva s nevyzpytatelnou Břeclaví.

Začátek zápasu přinesl převahu domácích. V 8. minutě se zastřeloval Lukáš Komínek. V 17. minutě se v dobré pozici objevil Nedvěd, ale jeho střela z dvaceti metrů jen orazítkovala břevno hostující branky. Hosté zahrozili poprvé ve 28. minutě, kdy po rohu na malém vápnu domácí uklidili míč do bezpečí před břeclavskými útočníky. Ve 31. minutě žďárští zahrávali roh a míč se po odrazu dostal ke Komínkovi, který trefil spojnici. Hosté ještě zkoušeli změnit skóre po přímém kopu, ale střela Musila těsně minula Konrádovu levou tyč. Do šaten se šlo tedy za bezgólového stavu.

Domácí využili přesilovku

Do druhého poločasu nastoupil v dresu domácích střídající Bureš a jeho centr v 52. minutě našel Vopršala. Domácí kanonýr však pohotovým volejem jen těsně minul břeclavskou svatyni. V 57. minutě po dalším rohu našel centr hlavu Šindelky, ten prodlužoval na malé vápno, kde opět Vopršal míč hlavou poslal nad branku. V 67. minutě si již necelé dvě stovky diváků mohly zakřičet gól. Roh Bureše nakrátko naservíroval Fiala na hlavu Růžičky, kterého střela zapadla přímo do rohu břeclavské branky - 1:0. V 74. minutě  mohl zvýšit domácí vedení Nedvěd, ale jeho přímý  kop skončil těsně vedle. V 87. minutě opět roh po ose Bureš a centrující Fiala, našel na malém vápně nejprve Henzla, který jako následně Šindelka hostujícího gólmana neprostřelili. Klid na domácí kopačky mohl poté po zpětné přihrávce učinit v 89. minutě Nedvěd, ale jeho polovysoká  střela  nechala jen vyniknout Fibingera. V poslední minutě ještě dostali hosté příležitost k vyrovnání, ale jejich přímý kop skončil těsně nad brankou. Třetí domácí zápas domácí dovedli k vítězství a před vlastními fanoušky zůstávají stoprocentní.

Žďár v příštím kole hraje v Havlíčkově Brodě. Břeclav hostí Ždírec nad Doubravou.

Sestřih utkání ZDE.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Zasloužené tři body, ale našemu týmu chyběla lehkost a šťáva. Bylo to celkově takové utrápené. Tři body nás samozřejmě těší. Ke konci bylo na některých vidět, že jim po zápase se Zbrojovkou dochází síly. Nedali jsme druhý gól a závěr byl zbytečně hektický, i když jsme hostům dovolili pouze jeden přímý volný kop, který poslali vysoko nad branku.

L. Konrád [-] - P. Fiala [-] , L. Komínek [-] (46. J. Bureš [-] ) , O. Růžička [-] , R. Kunstmüller [-] (65. J. Henzl [-] ) , J. Šindelka [-] - J. Nedvěd [-] , R. Sodomka [-] , Č. Vitásek [-] , S. Švoma [-] (80. V. Lukáš [-] ) - M. Vopršal [-]