--

První výhra divizního nováčka

36. M. Malý (p.)
12

První výhra divizního nováčka z Náchoda spadá do kategorie šťastných a ubojovaných.

První náznak příležitosti se zrodil před pardubickou brankou, když hosté zaváhali při rozehrávce, akce Náchoda ale skončila jen rohovým kopem. O chvíli později si pohrál ve vápně s hostujícími obránci Malý, jeho centr směřující na Rojšla ale odvrátili hosté do bezpečí. Ve 23. minutě přišel první a zdaleka ne poslední souboj tváří v tvář mezi domácím brankářem Kobosem a hostujícím útočníkem Hufem, jenž na zkušeného veterána v brance Náchoda nevyzrál. Po půl hodině hry donutil domácího gólmana k zákroku Barbarič. Ve 35. minutě chtěl hostující hráč odkopnout ve vápně míč do bezpečí, jenže si nevšiml rychle přistoupivšího Podolníka, a síla odkopu šla místo do míče do Podolníkových nohou. Verdikt byl jasný - penalta. K ní se postavil Malý a bezpečně proměnil – 1:0. O chvíli později předvedli domácí krásnou akci, na jejímž konci bylo nelehké zakončení J. Nejmana do rukavic hostujícího brankáře. Těsně před hvizdem ukončující první půli došlo na druhý vzájemný souboj Kobose s hostujícím Hufem a opět byl úspěšnější náchodský gólman.

Po změně stran diktovali tempo hry hosté, domácí se jen stěží dostávali ke kontrole míče, o který často velmi brzy přicházeli. V 53. minutě si na skvěle chytajícím Kobosovi vylámal zuby Bureš, a po hodině hry to byl již potřetí v zápase také Huf. Kobosovy kvality musel deset minut před koncem ocenit opět rovněž Bureš, jemuž náchodský gólman srazil tutovku na roh. Domácí poté už zbytek zápasu bez větších problémů kontrolovali.