--

Demeter odmítnul dělbu bodů!

18

Velké Meziříčí napravilo debakl.

Domácí nastupovali do dnešního utkání s touhou odčinit „výbuch“ z minulého kola. Hosté naopak povzbuzení vítězstvím na jedním z favoritů MSFL chtěli navázat na dosavadní úspěchy na hřištích soupeřů. Utkání tak mělo pro oba celky potřebný „náboj“! V úvodní půlhodině se hrálo „nahoru – dolů“, ale bez gólových šancí. Hosté poprvé ohrozili domácí branku ve 30. minutě, střela Gebauera však zasvištěla jenom nad břevnem. Domácí odpověděli gólovkou Dolejše ve 32. minutě, ale gólman Bolek famózním zákrokem domácího střelce připravil o gólovou radost. Ve 41. minutě však na časomíře svítil stav 1:0, po centru domácích hlavičkoval Dolejš a Bolek byl bez šance!

Ve 2. poločase byla překvapivě pod větším tlakem obrana domácích. Kuriozitu nabídla 56. minuta, když hosté zahrávali v řadě 4 rohové kopy, ale bez gólového efektu! V 66. minutě rozehrál přímý kop Ronec, Gebauera však zradila střelecká muška. Trenér hostů měl šťastnou „ruku“ při střídání, v 74. minutě poslal na trávník Řezníčka. Právě Řezníček využil svou šanci a v 76. minutě vyrovnal stav na – 1:1! Obě mužstva e snažila o vítězný gól, ale pozorné obrany příliš šancí střelcům nedávaly. Osudový okamžik přinesla 85. minuta. Hostující obrana zaváhala s odkopem a následný nedovolený zákrok dal šanci domácím. Demeter se báječně trefil z přímého kopu do levé šibenice a dal tak výsledku konečnou podobu – 2:1! Zbývající minuty zápasu pak domácí taktickou hrou a opakovaným střídáním rozmělnili a nedali už šanci hostům na případné vyrovnání. Po závěrečném hvizdu se tak společně se svými příznivci radovali ze zisku velmi cenných bodů. Za zmínku ještě stojí fakt, že do rámce tohoto zajímavého fotbalového souboje se přidala svým výtečným výkonem trojice rozhodčích!

autor: Petr Krömer

FC Velké Meziříčí
Libor Smejkal - trenér Velkého Meziříčí: Jsme v nezáviděníhodné situaci a momentálně nemáme na to, abychom dokázali jako v minulosti otáčet nepříznivý stav zápasu. Dnes se nám to i se štěstím v samotném závěru podařilo. Musím však obrovsky pochválit i hosty, jejich mladí hráči hráli neskutečně organizovaně a my jsme ještě proti takové defenzívě nehráli. Kloubouček dolů před jejich hrou a před tím, jak to trenéři vedou.

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký - trenér Dolního Benešova: Jsem pochopitelně zklamán, minimálně bod jsme měli na dosah. Bohužel jak to ve fotbale bývá za jedinou chybu v obraně jsme zaplatili gólem, a tak se vracíme domů bez bodového zisku.

T. Pokorný [-] - D. Komínek [-] , R. Demeter [-] (92. M. Puža [-] ) , E. Smejkal [-] (89. P. Mucha [-] ) , P. Simr [-] , P. Mezlík [-] , R. Šuta [-] (90. J. Dufek [-] ) , P. Dolejš [-] , M. Bouček [-] , M. Kriegsmann [-] , J. Šimáček [-]

P. Bolek [-] - J. Romaněnko [-] , M. Pecuch [-] (82. D. Skroch [-] ) , A. Karčmář [-] , M. Strakoš [-] , J. Býma [-] (57. F. Labuda [-] ) , T. Gebauer [-] , M. Ronec [-] (74. J. Řezníček [-] ) , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , O. Haas [-]

ŽK: 63. P. Simr , 90. R. Demeter - 60. T. Moravec , 90. M. Strakoš .
Počet diváků: 330. Rozhodčí: Silný Zdeněk - KŘEPSKÝ Michal, ZAORAL Vít.