--

Líšeň opět vítězně

38. D. Krška (vl.) , 45. M. Vyskočil - 27. T. Machálek , 62. M. Zapletal , 86. A. Fila
18

Spartak v obtížné situaci potřebuje body jako sůl a tentokrát se o jejich urvání pokusil proti lídrovi soutěže z Líšně. Ten je koučován zkušeným Miloslavem Machálkem, který z nedalekého Prostějova dokonale shlíží na všechny své soupeře.

Úvod zápasu naznačil, že Spartak se o body bude rvát jako lev. Takové nasazení a zájem o hru mohli přítomní diváci jenom ocenit.

Záhy přišla i první šance Spartaku, a to v 5. minutě po přímém kopu Václava Ondřejky. Brankář Vítek však střelu vytáhl nad branku.

Líšeň zahrozila v 9. minutě, kdy Machálek vystihl naši rozehrávku a chtěl přehodit i vyběhnutého brankáře Machalického. Útočník Líšně však přehodil i branku.

Osmělená Líšeň zahrozila i v 14. minutě, to po narážečce s Demeterem zakončil vedle branky znovu Machálek.

Spartak se po úvodním náporu připomněl hostujícímu brankáři zase v 19. minutě, přímý kop zahrál Tomáš Josl, avšak technická a nijak razantní střela brankáře Vítka ohrozit nemohla.

Mnohem tvrdší a přesnější střely představila Líšeň. V 22. minutě nejprve Krška z dobrých 25 metrů trefil brankovou konstrukci. 26. minuta poté přinesla brankový zásah. Centr do pokutového území, zblokovaná střela a pohotové zakončení Machálka pod břevno, to vše přineslo vedení hostí 0:1.

Spartak se nepoložil a v 38. minutě jeho snaha vyústila ve srovnávací branku, která vzešla z nepřehledné situace před brankou Líšně. Výsledkem byla vlastní trefa Kršky a srovnání skóre na 1:1.

Namotivovaný Spartak se měl v prvním poločase ještě veseleji, když po brankové čáře hladce prošel Martin Vyskočil a propálil Vítka 2:1!

Vedení Spartaku vydrželo jen do 62. minuty. Hosté tvrdě ztrestali zaváhání Spartaku při přechodu do útoku, při kterém jsme přišli o míč. Následný roh vyústil v dalekonosnou střelu Michala Zapletala, která s odrazem o břevno zapadla do naší sítě.

I nadále to byli hosté, kteří hrozili – v 72. minutě Machálkovu hlavičku vytáhl pohotový Machalický. V 85. minutě pálil Krška nad branku.

V 86. minutě se potom do centru ze strany položil Fila a hlavičkou míč poslal mimo dosah našeho brankáře. 2:3

Obrat skóre nemusel nutně znamenat ztrátu bodů, zbývalo sice málo času, i tak Spartak před koncem zabral.V poslední minutě však Šromovu střelu z dobré pozice zblokovala hostující obrana a nedosáhli jsme tak ani na bod.

Spartak utkání s lídrem prohrál, avšak s výkonem, za který se nemá co stydět. Když tým takto zvládl utkání s top týmem tabulky, tisíckrát můžeme litovat nesrovnatelně horších výsledků s týmy ze spodu tabulky. Čas však nelze vrátit, a tak je Spartak tam, kde je.

SK Spartak Hulín
Jindřich Lehkoživ - Trenér Hulína: Tak jako minulý zápas, tak ani tento jsme nebyli horším soupeřem. Líšeň potvrdila svou kvalitu. Potrestali naše hlouposti, jinak si myslím, že ten zápas byl vyrovnaný. Bohužel k nám se v koncovce štěstí přiklonit nechce a že by se k nám přiklonilo v té obranné fázi ? Doplatili jsme holt na naše individuální chyby. Klukům nemůžu vyčíst nasazení, hodně se toho zlepšilo, je tam všechno. Těžko se mi to hodnotí, 4 minuty před koncem nás srazí vlastní chyba. Na klucích je deka. No, do konce soutěže na podzim zkusíme uhrát, co půjde, musíme se soustředit sami na sebe. Na kluky budu apelovat, ať hrají tak jako dneska a snad se ty výsledky dostaví.

M. Machalický [-] - E. Sedláček [-] , M. Vyskočil [-] , M. Tureček [-] (89. M. Minář [-] ) , J. Koláčný [-] (79. V. Rožek [-] ) , T. Josl [-] , J. Oulehla [-] , M. Vyskočil [-] , M. Šrom [-] , V. Ondřejka [-] , D. Kostka [-]