--

--

17

Dolní Benešov poprvé zvítězil na domácím hřišti. Odnesla to Kroměříž.

Ano, je to tak! Právě výkon domácího gólmana Bolka byl základním kamenem k vítězství domácího mužstva nad jedním z favoritů letošního ročníku MSFL!!! A jak se toto překvapení kola rodilo? Už ve 3. minutě vyrazil Bolek dělovku Silného z malého vápna na rohový kop! Na druhé straně se zaskvěl v 15. minutě brankář hostů Floder po střele Pecucha. Ve 20. minutě si naběhl na centr Jelečka z levé strany Okleštěk, jeho střela o fous minula pravou tyč domácí branky…Ve 23. minutě založil bleskový brejk Okleštěk, nabil do gólovky Silnému, ale fantastický zákrok Bolka gólovou pohromu odvrátil. Bez gólového efektu zůstaly i šance domácích ve 27. minutě. Po nádherném centru Haase hlavičkoval Býma, ale Floder reflexivním zákrokem vytlačil balón na rohový kop. Po jeho rozehrání skončila střela Pecucha jenom na břevně! Ani ve 30. minutě se hosté z gólu neradovali, po průniku Krhuta do vápna, se střela Silného mezi tyče nevešla. Skóre se nezměnilo ani ve 44. minutě, když střela Silného orazítkovala jenom levou tyč!

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Vlnu emocí přinesla 50. minuta. Vybíhající gólman Floder zahrál rukou mimo pokutové území, ale po žluté kartě pokračoval ve hře…… Utkání se pak změnilo na souboj hostů s Bolkem a obětavou obranou domácích. V 55. minutě nevěřil Okleštěk, jak si Bolek poradil s jeho hlavičkou z malého vápna!!! V 60. minutě Bolek znovu čaroval po střele Krhuta. Na to, co dokázal „spálit“ v 72. minutě po svém sólovém nájezdu Okleštěk na Bolka, dlouho nezapomene!!! Když domácí přežili i tuto kritickou minutu, tak se znovu potvrdilo známé pravidlo – „Nedáš – dostaneš“! V 80. minutě rozehrál Strakoš přímý kop, střelu Býmy však udržel Floder na své hrudi. V 82. minutě přiťuknul Labuda hrudí míč po přímém kopu nabíhajícímu Pecuchovi a proti jeho dělovce pod břevno neměl Floder žádnou šanci – 1:0!!! Ve zbývajících minutách domácí s vypětím posledních sil už změnu skóre nepřipustili, a tak se po závěrečném hvizdu konečně radovali z prvního vítězství i na domácím trávníku!

autor: Petr Krömer

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký - trenér Dolního Benešova: Po našem debaklu v minulém kole jsme dokázali zmobilizovat síly a vítězství nad jedním z favoritů MSFL má mimořádnou cenu. Celé mužstvo zaslouží absolutorium za vůli po vítězství, našem prvním na domácím trávníku

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Bronislav Červenka - trenér Kroměříže: Jsem zklamán, přijeli jsme pro body. Bohužel nedokázali jsme proměnit naše šance v góly, taky díky výtečnému domácímu gólmanovi a když už to vyšlo, tak domácí zachránila branková konstrukce. Nakonec jsme v závěru inkasovali gól, a tak jedeme domů s prázdnou

P. Bolek [-] - J. Romaněnko [-] , M. Pecuch [-] (89. D. Skroch [-] ) , A. Karčmář [-] , J. Býma [-] , O. Haas [-] , T. Gebauer [-] , M. Ronec [-] (86. J. Řezníček [-] ) , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] (75. F. Labuda [-] ) , M. Strakoš [-]

J. Floder [-] - D. Šmerda [-] , A. Dvořák [-] , T. Jeleček [-] , T. Matoušek [-] - L. Motal [-] , D. Krhut [-] (71. E. Mlčoch [-] ) , T. Okleštěk [-] , M. Cupák [-] , M. Mlýnek [-] - J. Silný [-] -

ŽK: 83. M. Strakoš , 91. J. Býma - 14. T. Jeleček , 50. J. Floder , 87. T. Matoušek .
Počet diváků: 86. Rozhodčí: Jahoda Jaroslav - MACHAČ Lukáš, POPELÁK Luboš.