--

Písečtí se vrátili domů a přetlačili Vyšehrad

35. J. Held , 85. D. Pinc - 45. R. Jandera
23

Po třech týdnech, během nichž žlutomodří odehráli dva venkovní zápasy, se znovu vrátili na domácí hřiště, na kterém přehráli třetí tým tabulky z Vyšehradu a připsali si důležité body do vyrovnané tabulky.

Pražané sice byli první, kdo vystřelil na bránu, ale pokus z druhé minuty byl jen propagační a na hodně dlouhou dobu také poslední z kopaček hostujících hráčů. Hru ovládali Písečtí, na jejichž kontě přibývaly čárky v kolonce příležitostí.

Domácí hrozili, jejich střely však velmi často stihla obrana týmu z hlavního města blokovat a odvracet alespoň za cenu rohových kopů. Podobně dopadly akce Karla Kulíka, Václava Milce či ta Martina Voráčka, kterou zakončil Jakub Held.

Kýženého gólu se svěřenci trenéra Milana Nouska mladšího dočkali ve 35. minutě. Václav Hrachovec se s míčem vydal do pokutového území Vyšehradu a v pravou chvíli přihrál do výhodnější pozice Jakubu Heldovi, jenž poslal balón do protipohybu gólmana Havránka a otevřel skóre - 1:0.

Šemíci se osmělili až tři minuty před koncem poločasu, stálo to však za to. Nejprve své umění musel předvést Kamil Hajdušek v písecké brance, ale ani on pak těsně před přestávkou nestačil na parádní trefu Rostislava Jandery. Hosté rozehráli vyrovnání předcházející rohový kop velice špatně, ale po chybě v domácí rozehrávce se k míči znovu dostali a trestali - 1:1.

Pražany vstřelený gól do druhé půle povzbudil, byť je ve 47. minutě vystrašil technickým pokusem na zadní tyč Martin Voráček. Po změně stran byli minimálně vyrovnaným soupeřem a v období kolem 60. minuty začali připomínat celek pohybující se na předních příčkách tabulky.

Žlutomodří však nápor hostujícího kolektivu přečkali a v 85 minutě udeřili. Na konci rozhodující gólové akce byl Dušan Pinc, který se na hřišti v tu chvíli pohyboval přibližně pět minut - 2:1. Písečtí ve zbylých okamžicích vedení uhlídali a mohli se radovat z důležité výhry.

AUTOR: PETR BRŮHA / fcpisek.cz