--

--

23

Ústí se brzy dostalo do vedení a pak už to měli Jihočeši složité.

První utkání pod novým trenérem Milanem Nouskem mladším odehráli písečtí třetiligoví fotbalisté na hřišti v Ústí nad Orlicí. 10. kolo ČFL jim však nepřálo a po nejtěsnější prohře se na jih vraceli bez bodu.

Rozhodnutí přišlo

velmi rychle. Už v 5. minutě zahrávali domácí standardní situaci z místa, které se nezdálo být nebezpečným. Dlouhý nákop do šestnáctky a přesná hlavička kapitána Jana Součka ale znamenala vedoucí gól Ústí.

Utkání nenabídlo festival brankových příležitostí, přesto se žlutomodří mohli ještě do přestávky dvakrát prosadit. Na konci obou akcí byl Martin Voráček. Nejprve v 9. minutě mířil po centru Tomáše Benetky hlavou nad. V 17. minutě si pak našel míč po rohovém kopu Aleše Hanzlíka, ale tentokrát se zaskvěl domácí gólman Krátký.

Také druhá půle odstartovala šancemi. Pět minut po návratu z kabin sehráli Ústeckoorličtí zajímavý signál, jenomže hostující obrana odolala. Stejně tak ta domácí, která o dvě minuty později čelila již několikátému pokusu Martina Voráčka.

Další možnosti ke změně skóre přišly až v závěru a postarali se o ně Východočeši. Gól už ale nepadl. Domácí se radovali z výhry 1:0.

Autor: Petr Brůha / fcpisek.cz

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
Jan Skácel (sekretář): Ani v sedmém domácím utkání fotbalisté Jiskry nezaváhali a připisují si další tři body. Už tak dost velká marodka se v týdnu rozrostla o nemocného Lněničku a zraněného Moriho. Zápas z pohledu domácích začal nejlépe, jak mohl. Už v 1. min. nebezpečně pálil Falta, poté ve 4. min. získala Jiskra standardní situaci, ze které udeřilo. Přesný centr Langera nekompromisně hlavou poslal do sítě Souček – 1:0. Hosté se nenechali deprimovat, získali územní převahu, ale dobře hrající obranu v čele s gólmanem Krátkým a stoperem J.Chlebounem vážněji neohrozili. Výjimkou byla situace z 16. min., kdy si na roh Janušky naběhl ze zadu Vacovský, jehož hlavičku zázračně od tyče vytěsnil na roh J.Krátký. Do přestávky se obrázek hry nezměnil, optická převaha Písku byla platonická. Nástup do 2. poločasu vyšel znovu mnohem lépe domácím, v 50. min. se po přímém kopu ve vápně výtečně zorientoval Tichý, ideálně hlavou přistrčil míč na Součka, jenž z 10m tvrdou ránou sestřelil na brankové čáře gólmana Hajduška. V dalších minutách této části hry měl hostující tým opět častěji míč na svých kopačkách, jediné vážnější ohrožení branky však v 52. min. zařídil jen Voráček, jenž po pěkné samostatné akci pálil z vápna těsně nad branku. Mnohem nebezpečnější byli protiútoky Jiskry, v 58. a 78. min. nebezpečně provětral obranu hostů Tichý. V závěru mohli domácí svůj náskok navýšit, nejprve po rohu vykopl gólovou hlavičku Chlebouna z brankové čáry akrobaticky Hajdušek, v 86. min. po krásné přihrávce Kopeckého běžel z úhlu sám na branku M.Krátký, vystřelil však těsně vedle. I přes tyto smolné momenty, dovedli svěřenci trenéra Chudého zápas do vítězného konce a drží se stále v popředí tabulky. Také tentokrát je do kabin provázel potlesk spokojených příznivců. V příštím kole čeká na tým Jiskry další dlouhý výlet. V neděli 21. 10. od 15.30 hod. začíná zápas na stadionu SK Benešov.

J. Krátký [-] - M. Kopecký [-] , R. Tichý [-] (88. D. Smíšek [-] ) , V. Pazdera [-] (83. M. Brabec [-] ) , F. Čech [-] , L. Smejkal [-] (78. M. Krátký [-] ) , P. Langer [-] , J. Souček [-] (90. J. Pavlásek [-] ) , J. Nikodem [-] , P. Falta [-] , J. Chleboun [-]