Cábelíci nabírají na síle, tentokrát si pohráli s Benešovem

6. M. Kraus , 40. M. Kraus (p.) , 70. M. Kraus , 79. T. Břížďala
22

Středočeské derby jasně ovládli hráči domácího Králova Dvora.

Po minulém domácím vítězství se sestava Králova Dvora neměnila a hned od úvodu se Cábelíci tlačili do útoku. V 7. minutě si na křižný pas naběhl Josef Bouček, krásně si zpracoval dlouhý míč, poslal jej ve vápně pod sebe na Martina KRAUSE, jenž z první ranou po zemi nedal Tetourovi v brance Benešova šanci – 1:0.

V 18. minutě si Martin Kraus našel přízemní centr ve velkém vápně a ranou z první k tyči mohl navýšit vedení domácích, ale David Tetour předvedl vskutku excelentní zákrok a míč vyrazil vedle své pravé tyče! Ve 39. minutě si po přihrávce Krause prostrčil do vápna míč Procházka a po faulu Vrňáka je nařízen pokutový kop pro domácí. Ostrou ranou do středu branky jej proměnil Martin KRAUS a zvyšuje tak na 2:0 pro domácí. Tak i skončil 1. poločas.

Ani ve 2. poločase se obraz hry nezměnil, domácí se tlačili do útoku a hosté se jen sporadicky dostávali na útočnou polovinu. V 63. minutě rozjel Rudolf Novák akci domácích, posunul míč na střídajícího Marka Hejdu, ten ještě prodloužil na Boučka a jeho nevydařenou ránu na zadní tyči hlavičkoval Novák, ale odkrytou branku netrefil. V 70. minutě hostující brankař jen vyrazil centr z levé strany k Martinu KRAUSOVI a ten si už věděl rady a zamířil přesně k tyči - 3:0. V 75. minutě se ozvali také hosté, střelu Engelmanna ze třiceti metrů zastavilo až břevno domácí branky.

Domácí i hosté prostřídali sestavy a utkání se už jen dohrávalo. V 79. minutě ubránili domácí rohový kop a vydali se do rychlého brejku, který zakončil po krásné přihrávce Martina Krause do prázdné branky Tomáš BŘÍŽĎALA, jenž byl na trávníku pouhé dvě minuty – 4:0. Těsně před koncem se ještě dostal do šance Marek Hejda, ale jeho pokus bravurně zlikvidoval Tetour. Chvilku poté hlavní sudí Urban ukončil dnešní utkání. Cábelíci si dnes užili pohodové dopoledne a přehráli jednoznačně Benešov 4:0! Martin Kraus si připsal hattrick a brankář Jiří Krček další čisté konto.

Zdroj: FB FK Králův Dvůr