--

--

Šemíci měli Štěchovicím co vracet, berou dva body

22

Poslední tři vzájemná měření sil ovládly Štěchovice. Tříbodový triumf nad Pískem dodal mužstvu trenéra Zbyňka Busty trochu klidu, který byl v těžkém zápase na půdě Vyšehradu potřeba. Vstup do zápasu se více povedl favorizovanému domácímu mužstvu, pod vedením trenéra Romana Veselého, které se na umělém povrchu dostalo do vedení. Pro hosty nepříznivý výsledek vydřel až do konce první půle, ale po přestávce jejich výkon gradoval, zásluhou Pavlíka vyrovnali a o vítězi tak rozhodovaly pokutové kopy, které se více povedly Šemíkům.

Dvě rány schytali hosté během úvodní čtvrthodiny - nejprve musel kvůli zranění střídat Volešák a poté inkasovali, když Čapek ve vápně tečoval pokus Rataje za záda Řeháka – 1:0. Hosté se pokusili o srovnání o chvíli později, ale Novákovo hlavičkové zakončení nebylo přesné. Rýsující se šanci v 18. minutě, kdy se Díl individuálně dostal až do vápna, ukončil hraniční souboj, po kterém upadl a nezakončil. Pomoc s vyrovnáním mohl paradoxně poskytnout Havránek, který při odkopu trefil Nováka a balon málem zamířil do sítě. Ke slovu se pak dostal Vyšehrad, Drobílek si připravil balon ke střele, ale trefy si sítě svého bývalého klubu se nedočkal.

Po přestávce se druhého gólu Čapek při nepřesné střele nedočkal a následně hosté převzali otěže zápasu. Nepřesný razantní pokus Nováka vyrovnání nepřinesl, na druhé straně musel být v 60. minutě pozorný Řehák při pokusu Ryse, který se zjevil v tutové šanci, ale na gólmanovi hostů ztroskotal. Skóre se nezměnily ani nepřesné pokusy Díla s Ratajem. Velmi aktivní Novák vyslal další pokus v 74. minutě, ale z vyrovnání se radoval až o čtyři minuty později, kdy se Štěchovicím konečně podařilo zužitkovat aktivitu při akci z pravé strany, kde Díl našel Pavlíka, který přesně mířenou střenou Havránka překonal – 1:1. Závěrečné minuty nudné nebyly, ale sympatická snaha týmů k výraznějšímu ohrožení nevedla.

Následovaly pokutové kopy o druhý bod a k vidění bylo sedm sérií. Klíčová byla pátá série, ve které se Švejdova za stavu 3:2 neuspěl a v sedmé sérii tak o triumfu Vyšehradu rozhodl Hradecký.

Zdroj: fotbalstechovice.cz