--

--

--

--

Zápy uspěly díky slepeným brankám ve druhém poločase a hřejou se na prvním místě tabulky

75. M. Novák , 77. V. Hron - 48. J. Souček
14

K vzájemnému souboji o vedení v ČFL nastoupila Jiskra oslabena o další hráče.

Bez branek

Nevídanou marodku Ústí rozšířili v průběhu týdne Smejkal a těsně před zápasem pro nevolnost i gólman Krátký, oba usedli alespoň na lavičku. Takto oslabený tým však bojoval, potvrdil své postavení a vysokého favorita hodně potrápil, o body přišel smolně až v závěru utkání. Hrstka diváků navštěvujících v Zápech fotbal měla důvod k radosti již ve 2. min., kdy rozhodčí posoudil atak Kopeckého na hranici vápna jako faul a nařídil penaltu.

Mladý gólman Jech však perfektním zákrokem střelu Nováka vyrazil. I v dalším průběhu utkání podal ústecký brankář skvělý výkon. Nevyužitá penalta domácí nedeprimovala, vytvořili si trvalou převahu, naráželi však na tradičně skvěle pracující defenzívu Jiskry. Řada standardních situací končila většinou na hlavách obránců, případně na rukavicích Jecha.

Ani hosté však nevynechali žádnou příležitost k protiútoku, k vidění byl velmi zajímavý zápas, nepostrádající kvalitu a napětí. Největší příležitost  úvodní části si vytvořili domácí ve 27. min., kdy po rychlé akci pálil Macek z 10m těsně vedle. V závěru 1. poločasu si hráči Záp „vymodlili“ několik standardních situací kolem vápna, ale jejich realizace byla špatná.

Pávek a Hron obrátili skóre

Nástup do 2. poločasu vyšel svěřencům trenéra Chudého náramně, v 48. min. odvrátila obrana Záp centr Moryho  do šestnáctky před Součka, který z 10m pohodlně otevřel skóre – 0:1.  Domácí mohli vyrovnat v 52. min., v níž po přečíslení obrany vychytal Jukla na malém vápně skvělým zákrokem Jech.

V 63. min. se po akci Nikodéma neujala střela Součka nad branku. Poté však tlak domácích zesílil, pomohlo jim i střídání čerstvých hráčů a během několika minut nastal obrat. Výborně rozehraný zápas začali hosté ztrácet v 75. min, po přímém kopu do vápna se míč několikrát odrazil, až doputoval před Pávka, jenž zblízka vyrovnal – 1:1.

V 77. min. po dalším centru a nastřelené tyči nedokázali hosté odpálit míč včas do bezpečí, hrdinou dne se tak stal dorážející Hron – 2:1.

Autor: Jan Skácel

SK Zápy
Michal Mašek (trenér): připravujeme

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
Jan Skácel (vedoucí mužstva): Z pohledu Ústí určitě škoda, ale pro všechny hráče velké uznání! Zdecimovaný tým čeká v týdnu Mol Cup /pokud se nepodaří odložit/ a v sobotu 1. 9. od 17.00 hod. určitě další kolo ČFL proti Viktorii Jirny.