--

O výhře Klatov rozhodl jediný a vlastní gól Lecjakse

79. V. Lecjaks (vl.)
31

V rámci plzeňského kraje bylo k vidění další střetnutí. Nyní si to rozdal třetí se čtvrtým. Klatovy chtěly navázat na vítězství v Sedlčanech, Přeštice zase chtěly odčinit domácí zaváhání s Aritmou. Utkání rozhodla jediná a vlastní branka, po které se radoval domácí celek.

První půle bez gólu

Do zápasu vstoupili jako první se šancí domácí, když Pavlovič po kombinaci s Třískou trefil Růžičku. Dále se odehrávala hra mezi vápny a hrozilo se především ze standardních situací, ze kterých ale branka nepadla. V prvním poločase si tak slušná divácká kulisa na branku nepřišla a čekat musela do poločasu druhého.

Rozhodl vlastní gól

Druhý poločas nabídl větší nasazení z obou stran. Oba celky chtěly vyhrát a bylo to vidět. Gólu se dočkali domácí a to až v závěru zápasu. V 79. minutě vymíchal Jůda na polovině hřiště tři protihráče a vyslal Bálka. Ten nezakončil, ale nahrával ještě pod sebe, kde vytvořil Krásný tlak na obránce Lecjakse, který ve snaze upálit míč trefil vlastní šibenici - 1:0. V poslední desetiminutovce viselo ve vzduchu vyrovnání, ale polozraněný Rojík svůj tým podržel skvělým zákrokem.

SK Klatovy 1898
Michal Čadek, trenér: "Byl to kolektivní výkon a boj na těžkém terénu, gól mohl padnout na obou stranách. My jsme měli šanci o něco víc. Vyhráli jsme, před klukama smekám. Za rok jsme udělali bodů, že to nikdo nečekal."

J. Rojík [-] (84. F. Hrachovec [-] ) - L. Bálek [-] (89. Z. Cibulka [-] ) , D. Dolanský [-] , F. Diviš [-] , M. Mészáros [-] (57. I. Vojtko [-] ) , M. Janda [-] , D. Pavlovič [-] , L. Krásný [-] (88. J. Sojka [-] ) , D. Tříska [-] , D. Žáček [-] , T. Jůda [-]