--

--

48. P. Janda , 66. M. Jirouš (p.) , 85. I. Krasnyanyk - 15. L. Sklenář (p.)
32

Beroun je silný doma, ale nyní zajížděl na specifické hřiště do Čížové. Ta šla do zápasu v roli favorita, kterou ale v prvním poločase nepotvrdila. Hosté se ujali vedení, ale zkušený celek domácích zápas otočil a dovedl ho do vítězného konce.

Beroun šel do vedení

Od začátku držela míč více na svých kopačkách Čížová, ale do vedení šli hosté. Soukup byl u míče dříve než brankář Novák a berounský hráč skončil na zemi. Sudí ukázal k nevoli domácích na značku pokutového kopu. K tomu se postavil Sklenář a přesně k tyči se nemýlil - 0:1. Domácí šli za vyrovnáním, ale proti byl Šebek. Příležitost na vyrovnání měl Jirouš, ale z přímáku trefil jen zeď. Janda ve své šanci taky neskóroval.

Vedení mohl navýšit Soukup, který se po protiútoku, na které hosté v první půli dali, objevil sám před Novákem, ale ten svůj tým podržel. Dále se do šance dostal i Pelikán, ale nemířil přesně. Na druhé straně chyběl kousíček Jiroušovi, na kterého adresoval míč Dvořák. První poločas tak dotáhli do úspěšného konce svěřenci Petra Podzemského a zajistili si vedení.

Čížová zápas otočila

Vstup do druhého poločasu se domácím povedl náramně. Hned ve 48. minutě byl prodloužen nákop Nováka a následoval nástřel před branku, který ve skluzu uklidil Janda - 1:1. Po hodině hry byla odpískána penalta i na domácí straně. K té se postavil Jirouš a nezaváhal - 2:1. Čas plynul a hrálo se na jednu branku. Čížová měla další šance, ale neproměnila. Beroun se do příležitostí příliš nedostával.

Hosté hru s přibývajícím časem otveřeli, ale kýžené vyrovnání nepřišlo. Veškeré naděje vzal Berounu pět minut před koncem Krasnyanyk. Jirouš efektivně patou vyslal Lukeše ze strany, ten posunul za obranu na Jandu, který našel ve vápně pod sebou volného Krasnyanyka, pro kterého nebyl žádný problém umístit míč do poloprázdné svatyně - 3:1. Domácím se tak povedl cílený obrat a radovali se z dalšího vítězství.

TJ Sokol Čížová
Zdeněk Staroba, trenér: "Jsme spokojeni se třemi body. Měli jsme problémy se složením sestavy, Fenyk měl problémy, ale nakonec to odehrál. První poločas jsme prohráli, ale mohli jsme klidně vést. Po inkasované brance se to trochu hádalo, Beroun měl stoprocentní šanci a nedal, to nás Novák podržel. Ve druhém poločase jsme hned vyrovnali, poté šli do vedení a byli tam i další šance, ale neproměňovali jsme. Soupeř nic poté už neměl, hrálo se na jednu branku a v závěru jsme přidali ještě jeden gól. Držíme se v popředí, máme 28 bodů. Kdyby mi to někdo řekl před soutěží, tak to beru všema deseti. Těšíme se ale už na zimní pauzu, početně je nás málo."

J. Novák [-] - T. Fenyk [-] , J. Lukeš [-] , M. Kočí [-] , I. Krasnyanyk [-] (88. M. Gregor [-] ) , P. Janda [-] , M. Rozhoň [-] , M. Jirouš [-] , L. Dvořák [-] , M. Polodna [-] , O. Gregor [-] (90. A. Kasík [-] )