--

Dobříš pokračuje v krizi, doma padla s Táborskem

48. P. Junek - 41. R. Talůžek (vl.) , 70. T. Postřihač
32

Využít krizové situace dobříšského MFK mohla rezerva druholigového Táborska. Dalo se čekat vyrovnané utkání s tím, že oba týmy budou chtít vytěžit maximum. Zejména domácím by výhra vytrhla trn z paty. Všechny body ale putovaly do Táborska.

Talůžek vlastním gólem završil poločas nepřesností

Od začátku zápasu bylo k vidění spoustu nepřesností, a tak toho nebylo příliš k vidění. Jako první se do náznaku šance dostala Dobříš, ale centr V. Šraina z rohu proletěl kolem svatyně. Na druhé straně musel vyrážet míč Jechort po Bryantově individuální akci. Rezerva měla několik rohů a z jednoho takového Bryanta trknul do tyče.

Na šance se dále čekalo až ke konci první půle. Po autovém vhazování V. Šraina prodloužil míč Matějka na kopačku Dorta, ale proti jeho střele se vytáhl s dobrým zákrokem Duchoň. Ihned rychle rozehrál, za jeho výkopem si to nasměroval Bryanta. Ten servíroval na svého nabíhajícího spoluhráče a zabránit míči v cestě na kopačku soupeře chtěl Talůžek, ale srazil si míč do vlastní branky - 0:1.

Závěrečný tlak Dobříše gól nepřinesl

Dobříš vstoupila do druhého poločasu nejlépe jak jen mohla. Ve 48. minutě obdržel míč J. Šrain od Masopusta. Přihrávkou pod sebe našel Pokorného a ten pálil. Duchoň jeho střelu neudržel a Junek trestal - 1:1. Domácí šli za vedoucím gólem, střelu Junka vyrážel Duchoň pouze k Masopustovi, ale ten v dobré příležitosti ohrozil létající ptactvo. Převaha domácího MFK uvadala a toho využili hosté. Říha se elegantně uvolnil ve středu hřiště, vyslal do běhu Postřihače a ten zajistil hostím vedení - 1:2.

Čas plynul a jako vždy vysunula Dobříš na hrot stopera Talůžka. Tlak přišel, ale kýžená branka ne. Obrovskou šanci měl právě vysunutý stoper, ale centr z přímého kopu Dorta poslal ke smůle domácích jen do tyče. Na druhé straně to zkoušel aktivní Říha, ale vyprášil jen Jechortovy rukavice. Říha se stal i zachráncem, když z brankové čáry vyhlavičkoval na poslední chvíli lob Šebka.

Dobříš měla ke konci druhé půle další šance, Kozohorský v dobrém postavení překopl branku nebo hlavičku Junka zneškodnil Duchoň. Pro domácí nastal zajímavý moment, když se do šance dostával J. Šrain, ale po kontaktu s Duchoněm se nepískalo. Poslední nadějí na vyrovnání byla hlavička Talůžka, ale té chybělo pár centimetrů. Dobříš tak protáhla svou černou šňůru na sedm zápasů.

Zdroj: Radim Weber, upraveno redaktorem

FC MAS Táborsko B
Karel Musil, trenér: "Potřebovali jsme body venku, abychom nahradili domácí ztráty. Hráli jsme se zodpovědnou obranou, měl jsem řadu dorostenců k dispozici a vsadil na jejich drzost a dravost. Dobříš byla nebezpečná v přechodové fázi. První poločas se nám dařilo ji eliminovat, ale v té druhé už tolik ne. Jsem rád, že jsme to zvládli za tři body."