--

Cestu za vyrovnáním zkomplikoval Soběslavi učebnicový vlastňák

29. D. Kůžel , 35. L. Čížek , 73. J. Suchan (vl.) - 45. A. Kutner
32

Oba celky v posledních dvou zápasech bodovaly. Tachov jednou zvítězil a poté si připsal plusový bod po penaltách, Soběslav si dvakrát zastřílela a naplno bodovala. Čekat se tak dal vyrovnaný duel.

Kontaktní gól do šatny

Na první branku příchozí diváci čekali necelou půl hodinu. Přímý kop z poloviny hřiště rozehrál rychle Blažek křížně na druhou stranu, odkud přišel centr mířený na duo nabíhajících a nekrytých hráčů. V lepší pozici byl Kůžel, který umístil zkušeně mít podél bezmocného Nývlta - 1:0.

Netrvalo dlouho a vedení bylo navýšeno. Autové vhazování na úrovni vlastní šestnáctky nevyřešila Sobeslav ideálně. Nohava poslal pomalou nahrávku Chotivnskému a hosté o míč přišli. Následoval přetažený centr, který se vrátil před branku a obráncem byl tečován na břevno. Od něj se odrazil k Čížkovi a ten jej dorazil za brankovou čáru - 2:0.

Do nadějné šance postupoval Podráský, ale neuspěl. Snížení přišlo těsně před odchodem do šatny. Přímý kop z poloviny hřiště poslal Zeman na úroveň penalty, kde hlavičkoval Kutner. Houdek reflexivně stihl vyrazit, ale zakončující hráč si odražený míč našel a doklepl ho do branky - 2:1.

Vlastní gól jako z učebnice

Jakoby hosty kontaktní branka do šatny nakopla. Ve druhé půli byli aktivnější a mohli i srovnat. Dvořák postupoval sám na Houdka, ale mířil vedle. Kutnerovu střelu musel domácí brankář konečky prstů vytahovat. V 73. minutě byl k vidění ukázkový vlastní gól, kdy se Suchan nedohodl s Nývltem a oddálil naději na bodový zisk - 3:1. S výsledkem neudělaly nic ani střelecké pokusy Vaňka, a tak odjížděla Soběslav s prázdnou a Tachov si připsal důležité body.

FK Tachov
Dan Houdek, brankář: "Zápas byl klasicky odbojovaný z obou stran. My se dostaneme do vedení 2:0 a místo poločasového klidu si opět necháme dát gól z dlouhého nákopu z půlky sekundu před poločasem. Pak nám zatrnulo za stavu 2:1, když postupoval hráč soupeře sám. Naopak my jsme soupeře presinkem a štěstím donutili dát vlastní gól, ukázkový vlastňák. Pochvala soupeři, že hrál fotbal celý zápas a žádný beton. Pro nás důležité tři body. Končí teď podzim a chceme zimu strávit co nejvýše."

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka, vedoucí týmu: "Soupeř se dostal do dvougólového vedení, ale do kabiny se nám povedlo snížit. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, měli jsme šance, ale dali jsme si vlastní gól a už s výsledkem nic neudělali."