--

--

35. J. Sklenka (p.)
35

Rakovník nezažívá nejlepší období, naopak Klatovy ano. Vzájemná konfrontace nabídla vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Domácí SK ale bylo produktivnější a z penalty rozhodlo o vítězi.

Standardky jsou rakovnickou doménou

Úvod zápasu nabídl aktivitu domácích, kteří se dostávali od úvodu utkání do zakončení, ale jejich pokusy byly prozatím zblokovány. Ve 4. minutě na druhé straně pláchl Bálek, ale situaci tři na dva hosté nevyřešili ideálně. Dlouho se poté čekalo na další příležitosti. Ve 24. minutě se odražený míč dostal za vápno k Červenému, jehož hezká střela mířila těsně vedle. Chvíli poté zahrávali domácí rohový kop. Severin odvedl na přední tyči dobrou práci a míč prošel až na zadní tyč do branky. Sudí ale branku pro útočný faul neuznal.

Ve 34. minutě zahrával Sklenka přímý kop. Standardky jsou rakovnickou doménou, což se nyní potvrdilo. Centr na zadní tyči vrátil pod sebe Schwendt na Duchoně, který byl stažen. K penaltě se postavil Sklenka a střelou k pravé tyči otevřel gólový účet - 1:0. Krátce poté na druhé straně nepřesně odkopl P. Tvrz z vápna a našel pouze Pavloviče, jehož dobrý pokus zpoza šestnáctky zblokoval Duchoň.

Stav se nezměnil

Druhý poločas nastartoval chybnou zpětnou přihrávkou Pavlovič. Míč ukořistil Červený, ale střela po jeho útočném postupu mířila nad. V 51. minutě podržel svůj tým Rojík. Sklenka vysunul P. Tvrze do lajny a naběhl si do vápna. Tam dostal přesný centr a z první pálil na branku. Hostující brankář ale předvedl dobrý zákrok. Krátce poté dostal míč za obranu Diviš a postupoval na Zacha. Ten byl u míče dříve a ve skluzu sebral záložníkovi míč. Ten se ale odrazil do strany vápna a následnou dorážku musel skluzem likvidovat Duchoň.

Z přímého kopu následně zahrozil Bálek, ale jeho střelu pod břevno Zach efektivně vyrazil. Po hodině hry se prezentoval pěknou střelou Dolanský, ale jeho pokusu k zasažení cíle trochu chybělo. Čas plynul a šance ne a ne přijít. V poslední desetiminutovce měl na hlavě šanci Mészáros, ale centr od praporku trknul nad. Tři minuty před koncem základní hrací doby mohl přidat uklidňující gól Schwendt, ale po milimetrové přihrávce od Sklenky za obranu jej poslal ve skluzu těsně vedle. To domácí mrzet nemuselo, neboť si konec zápasu pohlídali.

SK Rakovník
Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Od počátku to bylo bojovné utkání plné nasazení, o čemž svědčí i počet žlutých karet na obou stranách. My jsme byli první poločas aktivnější, z čehož pramenila penalta. Hosté měli ve druhé půli jednu velkou šanci, ale Duchoň skluzem zastavil míč mířící do odkryté branky. Zápas jsme měli jinak pod kontrolou a ve zbylém čase jsme udrželi vedení. Při vyrovnanosti divize A se tyto body počítají dvakrát."

SK Klatovy 1898
Michal Čadek, trenér: "Nevyšlo to, šance byly. Rakovník body potřeboval a bylo to vidět, byly tam souboje, nám se ze šancí nepovedlo dát gól, soupeři ano. Teď máme doma Doubravku, tak budeme chtít zase vyhrát."