--

--

--

35

Za tradičně slušné návštěvy přivítali domácí fotbalisté Sedlčan na svém hřišti Přeštice. Ty zde nečekal jednoduchý zápas, neboť Sedlčany jsou bojovné a body jen tak neodevzdávají. Hosté se ale ničeho nezalekli a odměnou jim bylo cenné vítězství.

Sedlčany z šancí vyrovnání nevytěžily

Necelá třístovka domácích fans si našla cestu na sedlčanský fotbalový stadion. Ve 4. minutě viděli střelu Kvěcha, kterou Růžička boxoval před sebe. Dále volil místo přihrávky zakončení Lípa, jehož pokus mířil vedle. Tentýž hráč vysunul D. Krůtu, ale ten z dobré příležitosti také nic nezužitkoval. Bohužel pro domácí gólový účet zápasu nabídla nešťastná teč Vystyda po střele Mudry, která skončila za Glogarem - 0:1. Dále si to D. Krůta si to namířil k brance hostí ve 28. minutě, ale po souboji s bránícím hráčem minimálně na hranici pravidel nezískal ani standardku.

Sedlčany měly další šance, Vystyd po rohu mířil hlavou vedle. Po dlouhém autovém vhazování kroužil míč kolem horní končetiny jednoho z hostí. Sudí ale tento zákrok buď neviděl nebo posoudil jako v souladu s pravidly. Ve 37. minutě vyrovnání také nepřišlo, byť k němu bylo velice blízko. Brotánek po rohu hlavičkoval a jeden z bránících hráčů zakročil na brankové čáře. Míč se dostal odrazem ke Kvěchovi, ale ani on nedokázal propálit vše před sebou. Poločas tak skončil šťastněji a lépe pro Přeštice.S

Přeštice byly efektivní

Stejně jako první poločas skončil nepřesnou hlavou Vystyda, tak také začal druhý. Dále trefil v 55. minutě břevno Dvořák. Sedlčany se stále tlačily do zakončení, stále to tam ale nepadlo. Po hodině hry hosté zaměstnali také Glogara, který musel předvést pohotový zákrok. V 77. minutě byli domácí potrestáni. Lekci z produktivity udělil nikým nehlídaný Kulhánek, který hlavičkoval po centru úplně sám - 0:2.

Minutu poté ale vykřesal naději pro Tatran přesným zakončením aktivní Kvěch - 1:2. Definitivní rozhodnutí ale přišlo na kraji poslední desetiminutovky. Opět nikým nehlídaný hráč, tentokrát střídající Pavlík, obdržel centr do vápna a věděl, jak s ním naložit. Přeštice tak ze čtyř střel na branku daly tři góly a ukázaly domácím, jak vypadá lekce z produktivity.

Zdroj: oficiální webové stránky Tatranu Sedlčany, upraveno redaktorem

TJ Tatran Sedlčany
Lukáš Brotánek, obránce: "Myslím, že se nám zápas herně povedl. Šli jsme za vítězstvím, bohužel jsme inkasovali první po ztečované střele. Druhou půli jsme měli několik šancí, ale neproměnili jsme. Měli jsme i smůlu, když jsme trefili břevno a tyčku. Už jsme pak hráli otevřeně a dostali nakonec na 3:1."

T. Glogar [-] - D. Krůta [-] (79. M. Hájek [-] ) , L. Soldát [-] , L. Brotánek [-] , M. Krůta [-] , K. Kvěch [-] , T. Senft [-] (60. V. Lípa [-] ) , P. Lípa [-] , M. Dvořák [-] (70. L. Matoušek [-] ) , M. Kdolský [-] , J. Vystyd [-]