--

--

Dobříš nemá nejlepší období, prohrála doma s Berounem

35

Dobříš na domácím hřišti poslední dobou tápe, což chtěla přerušit nyní s Berounem. Ten zase chtěl domácí neúspěšnou sérii prodloužit, což se mu po bojovném zápase podařilo a odvážel všechny body.

Dobříš postupně přidávala

Úvod zápasu nic zajímavého nenabídl. Na velkou šanci se stále čekalo a příchozí diváci se dočkali ve 26. minutě. Lhotka si zpracoval centrovaný míč mířící do vápna, na hraně ofsajdového postavení si jej přiklepl, obešel Jechorta a skóroval - 0:1. Domácí to zkoušeli po rohu, ale Talůžkova hlavička se do prostoru tří tyčí nevšela. Beroun mohl své vedení navýšit, Jechort ale předvedl dobrý zákrok proti Sklenářovi.

Dobříš se dočkala vyrovnání ve 28. minutě. V. Šrain centroval z levé strany a Matějka kolenem v náběhu skóroval - 1:1. To domácí celek nakoplo a ten se dostával i do dalších příležitostí. Junek byl nejprve zastaven zdviženým praporkem z důvodu ofsajdového postavení a v další své příležitosti orazítkoval tyč. Blízko k brance byl Masopust. Ten přehodil Šebka, ale míč se odrazem od země přes branku. První půle tak vítěze neměla.

Lhotka zařídil vítězný gól

Druhá půle jako první nabídla zmatek v domácím vápně, ze kterého těžil obloučkem z úhlu Sklenář - 1:2. Po rohu V. Šraina trknul Kozohorský těsně nad, další pokusy o srovnání byly také neúspěšné. Dobříš to ale nevzdávala. Na druhé straně byl v šanci Pelikán, ale trefil jen bránícího hráče. Domácí šli za vyrovnáním, střelu Talůžka vykopl obránce. Kýžené vyrovnání přišlo v 73. minutě, když rohový kop Junka uklidil hlavou J. Šrain - 2:2.

Domácí MFK chtělo vyhrát za každou cenu. Tak moc, až vzadu udělali domácí chyby a byli potrestáni. Nejprve ještě stihl zakročit za pět dvanáct Talůžek na brankové čáře, ale Lhotku po Pipiškově centru v 77. minutě už Dobříš neuhlídala - 2:3. Závěrečný tlak nabídl jen šanci Junka, která ale nebyla využita a Beroun si vítězství pohlídal. Domácí zmar tak pokračuje i po tomto utkání.

Zdroj: Radim Weber, upraveno redaktorem