--

--

--

34

Velké očekávání nabídlo toto utkání. Dal se čekat vyrovnaný boj, což se také potvrdilo. Důležité utkání nakonec rozhodla jediná branka, která drží domácí na prvním místě se slušným náskokem na ostatní.

Důležitý gól Čížka

Admira vstoupila do utkání ustrašeně, hosté si vytvořili desetiminutovku, ve které byli nebezpeční. Stoprocentní šanci měl Gregor, ale nechal vyniknout Jungra, který míč lízl do tyče. Druhý klíčový okamžik nejen poločasu, ale celého zápasu, nastal ve 39. minutě. Přetažený centr z přímého kopu našel na zadní tyči Čížka, který se nemýlil - 1:0. Za tohoto stavu se šlo také do kabiny.

Další branka už nepadla

Druhý poločas přinesl více šancí než první, ale branka už nepadla. Jirouš se uvolnil a trefil jen boční síť, dále Polodna se zjevil mezi penaltou a malým vápnem, ale na Jungra si nepřišel. Na druhé straně měl dobrou příležitost Martinic, ale v náběhu mířil jen do Nováka. Dále domácí nevyřešili ideálně přečíslení, poté postupoval na Nováka sám Štefan, ale také nedal. Když na druhé straně na brankové čáře zachraňoval svůj tým Vosický, tak si Admira své vedení udržela a brala velmi cenné body.

FK Admira Praha
František Peřina, trenér: "Zápas prvního s druhým. Bylo to o tom, kdo dá první gól a nám se to povedlo. Oni trefili tyč, to nás nakoplo. Ze začátku jsme se báli, Čížová tam měla desetiminutovku, během které nás přehrála. My jsme dali góla ze standardky. Čížová má kvalitní mužstvo, její opory hrály dobře. Nám postupem času docházely síly. Musím klukům poděkovat, v tomhle zápase si sáhli na dno."

TJ Sokol Čížová
Zdeněk Staroba, trenér: "V prvním poločase tam byl důležitý moment, kdy se měl kopat nepřímý kop po chybě soupeře, ale nestalo se tak. Měli jsme tam stoprocentní šanci, nedali jsme a z ojedinělé šance ze standardky jsme inkasovali. Ve druhé polovině jsme byli více na míči, ale bez gólů se vyhrát nedá. Podali jsme fotbalový výkon, dobrý zápas. Domácí byli šťastnější, přeji jim, ať se jim v ČFL daří. K výkonu rozhodčích se vyjadřovat nebudu."

M. Jungr [-] - M. Horák [-] , Š. Zahálka [-] (84. T. Fingerhut [-] ) , A. Čížek [-] , T. Pavlata [-] (70. J. Štefan [-] ) , M. Douděra [-] (46. J. Šimek [-] ) , J. Kurek [-] (88. M. Fric [-] ) , O. Vosický [-] , M. Čácha [-] (90. J. Michálek [-] ) , J. Martinic [-] , O. Herc [-]

J. Novák [-] - J. Lukeš [-] , D. Novák [-] , O. Gregor [-] , P. Janda [-] , M. Jirouš [-] , L. Dvořák [-] , M. Polodna [-] , T. Fenyk [-] , M. Gregor [-] (78. A. Kasík [-] ) , I. Krasnyanyk [-]

ŽK: 56. O. Vosický - 54. J. Lukeš , 57. P. Janda .
Hráči zápasu: M. Jungr , J. Martinic .
Počet diváků: 330. Rozhodčí: Matoušek Lukáš - HOCEK Petr, ŽÁKOVÁ Dagmar.