--

--

Krize Soběslavi pokračuje, nyní dostala bůra v Berouně

33

Beroun je doma silný, což jistě chtěl potvrdit nyní proti Soběslavi. Té se příliš nedaří, a tak chtěla pomyslnou deku ukončit a bodovat. Na první inkasovaný gól našli hosté odpověd, Beroun si ale šel pro vítězství a do kabin udeřil. Ve druhém poločase své vítězství udržel a ještě navýšil.

Beroun si vzal vedení zpátky

V prvním poločase se dostaval Soběslav do šancí, ale nejpve Vaněk šel zleva sám na Šebka a nepřekonal jej, poté neuspěl ani v další šanci. Stejně jako Kutner. V 16. minutě udeřili jako první domácí. Ježek zahrával přímý kop těsně za vápnem a mezi hráči ve zdi poslal míč na branku tak, že na něj Nývlt nedokázal zareagovat - 1:0. Poté se na gól dlouho čekalo a příchozí diváci museli čekat až do poslední pětiminutovky.

A čekání se vyplatilo, protože nepadl jen jeden gól. Ve 40. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Kutner - 1:1. O dvě minuty později si ale domácí vzali vedení zpět. Zeman neuhlídal po centru Lhotku, který poslal míč odrazem od země k tyči, brankář Nývlt byl opět krátký - 2:1. Těsně před odchodem do kabiny udeřil Beroun potřetí. Lhotka dostal míč po zemi do vápna, kde jej hned dva domácí hráči pustili až se dostal k Pelikánovi, který do protipohybu uzavřel skóre první půle - 3:1.

Soběslav nenašla odpověď

Do druhého poločasu šly oba celky s jasným cílem. Ten svůj si naplnili domácí v 69. minutě. Hodně jim k tomu pomohl brankář Nývlt, který nechytil střelu Sklenáře zpoza vápna, která mířila přímo na něj - 4:1. Definitivní podobu skóre udal střídající Krůta, když se míč odrážel po centru v malém vápně a byl tím posledním, kdo ho poslal do sítě - 5:1.

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka, vedoucí týmu: "V prvním poločase jsme dali jen gól, šancí na další pár bylo. Beroun co měl, to proměnil. Je na nás deka, nedaří se. Máme smůlu na zranění, na zakončení."