Zahálka hattrickem pomohl k vysoké výhře nad Berounem

26. Š. Zahálka , 32. M. Čácha , 36. M. Fric , 40. Š. Zahálka , 80. Š. Zahálka (p.)
37

Beroun si v minulém kole zvedl sebevědomí nad Klatovy, které vyprovodil pěti góly. Nyní ho ale čekal velmí těžký zápas na Admiře. Ta berounským hráčům ukázala, jaké to je dostat pět gólů a s klidem zvítězila.

První poločas rozhodl

Admira do první půle nevstoupila úplně nejlépe. Beroun byl nabuzený po domácí vysoké výhře, ale nyní ho čekala těžší písemka. Přesto se dostali hosté do první šance, ale Jungr byl na místě. I domácí se dostali k zakončení, ale střela Počty a následně Vošického skončila těsně nad. První branku vstřelili domácí ve 26. minutě, kdy se na krátko rozehraný roho dostal k Zahálkovi. Ten si míč posunul do střelecké pozice a jeho střela na zadní tyč proskákala až za Šebka - 1:0.

O šest minut později bylo vedení navýšeno. Čácha si našel odražený míč za vápnem a napřáhl krásně do šibenice - 2:0. Netrvalo dlouho a na světě byl třetí gól. Zahálka vyslal za obranu Frice a ten mířil mezi nohy hostujícího brankáře - 3:0. Hluchou čtvrt hodinu v podání Berouna završil čtvrtým gólem Admiry Zahálka. Tomu naservíroval téměř před prázdnou branku skvěle Čácha z pravé strany - 4:0. Tato pohledná akce také zakončila první půli.

Admira si zápas pohlídala

Domácí šli do druhé půle s klidem, neboť o své výhře rozhodli již v první půli. Beroun šel zápas jen dohrát, a tak fotbal nenabídl takovou kvalitu jako v prvním poločase. Zahálka mohl zkompletovat hattrick, ale jeho střele chyběla razance. Šebek si připsal výborný zákrok proti hlavičce střídajícího Štefana. Ani další střídající hráč Pavlata se neprosadil, to když ho do ložené šance vybídl Zahálka.

Poslední branka zápasu přišla v 80. minutě z pokutového kopu. Kurek obral o míč Riga a ten musel ve vápně zatáhnout za cenu žluté karty a penalty za záchrannou brzdu. "Desítka" byla proměněna a na světě byl hattrick Zahálky. Zbytek utkání se již dohrál za neměnného stavu a Admira tak nadále drží první místo.

FK Admira Praha
Martin Čácha, záložník: "Prvních dvacet minut jsme se trošku trápili, ale po 20. minutě jsme převzali otěže zápasu a do poločasu jsme prakticky utkání rozhodli. Druhý poločas jsme si to nechtěli zkomplikovat nějakou chybou a to se nám povedlo, navíc jsme přidali pátý gol z penalty."

Český Lev - Union Beroun
Štěpán Beránek, vedoucí týmu: "Rozhodl patnáctiminutový kolaps, kdy jsme inkasovali čtyři branky. Domácí vyhráli zcela zaslouženě."

Počet diváků: 264. Rozhodčí: Kyncl Tomáš - MÍČ Vojtěch, NEDVĚD Vít.