--

--

Rychlý gól Krejčího nastartoval Klatovy

36

Klatovy si přivezly minulé kolo bůra z Berouna, a tak měly na domácí půdě co napravovat. Soběslav zase chtěla potvrdit tři body s Aritmou. Brzký gól ale ukázal, kdo nakonec v zápase zvítězí a domácí své vedení už nepustili.

Brzký gól Krejčího

Snový vstup do utkání měli domácí, kteří se radovali hned v 1. minutě. Po souhře Bálka s Pavlovičem dával do prázdné branky Krejčí - 1:0. Na druhé straně vytáhl ve 20. minutě výborný zákrok Rojík proti střele Vaňka. Ve 30. minutě vystihl Vaněk špatné rozehry beka s brankářem, ale svou střelu namířil ve šprajcu do Rojíka. I Kuník si připsal povedený zákrok, to když utekl hostující defenzivě Krejčí, ale na gólmana si nepřišel.

Soběslav jen korigovala

Druhý poločas i Soběslav začala trochu více hrát. Kýžený vyrovnávací gól se ale nekonal, a tak udeřilo na druhé straně. V 80. minutě utekl Pavlovič po vysunutí Krejčím a nadvakrát přes Kuníka navýšil vedení - 2:0. Kuníkovi to o kousek proti Pavlovičovi nevyšlo, ale vynahradil si to proti dvěma následujícím střelám Jůdy a Krejčího. V 87. minutě po centru Mazoucha vykřesal naděje Hromada, který překonal tváří tvář Rojíka - 2:1.

SK Klatovy 1898
Michal Čadek, trenér: "Do zápasu jsme vstoupili úplně jinak než před týdnem a v první minutě jsme šli do vedení. Ve druhém poločase se zvýšili otáčky zápasu a Soběslav nás přehrávala. Nic z toho ale nebylo, Pavlovič pak utekl a bylo rozhodnuto. Soupeř ještě zvládl na konci korigovat výsledek."

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka, vedoucí týmu: "Branka v 1. minutě byla rozhodující. Dostávali jsme se těžko do vyrovnaného zápasu. Měli jsme šance, ale nedali jsme. Do druhé půle jsme vstoupili lépe my, otevřeli jsme obranu a domácí se do nás dostávali. Snížili jsme, ale v nastavení jsme už srovnat nedokázali."

J. Rojík [-] - J. Szedmák [-] (73. L. Krásný [-] ) , K. Krejčí [-] , L. Bálek [-] , D. Dolanský [-] (90. I. Vojtko [-] ) , F. Diviš [-] , M. Janda [-] , D. Pavlovič [-] (90. J. Kolerus [-] ) , D. Tříska [-] (63. M. Mészáros [-] ) , D. Žáček [-] , T. Jůda [-] (85. Z. Cibulka [-] )

M. Kuník [-] - V. Zeman [-] , D. Maršík [-] , J. Suchan [-] , M. Hromada [-] - P. Nohava [-] , F. Vaněk [-] , P. Bouchal [-] , T. Mazouch [-] - A. Kutner [-] (81. K. Chotovinský [-] ) , M. Dvořák [-]

ŽK: 78. T. Mazouch , 80. A. Kutner .
Hráči zápasu: L. Bálek , F. Diviš - M. Kuník , M. Hromada .
Počet diváků: 185. Rozhodčí: Aubrecht Jan - ŠMAT David, LANGMAJER Lukáš.