26.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Opava si veze tři body z Březové

19

Po bezbrankovém poločasu, dala Opava dvě branky, a Březová už jen dokázala korigovat.

V sobotním odpoledni přijela Opava do Březové, aby změřila své síly s domácím týmem z Březové. Opava v Březové prakticky po celý zápas diktovala tempo hry. V prvním poločase ale jejím střelcům navlhl střelecký prach a nedokázala spravně zamířit mezi tři tyče. Třikrát se zjevil v šancích opavský Mužík, který buď mířil mimo tři tyče, a nebo ho vylapal březovský brankář Hromada, který v sobotu chytal ve vynikající formě. Další se objevil v šanci i Džemla, který take nezamířil za záda Hromady. Březová hrozila v prvním poločase pouze střelami z dálky. Ale ani Martin Šuhajík, a ani Lichovník nezamířili přesně. Poločas tak skončil 0:0.

Po pauze se obrázek hry na hřišti vůbec nezměnil. V samém úvodu pokračoval v zahazování šancí Mužík. Šest minut po pauze Opava protrhla střeleckou smůlu, když se odražený balón dostal k Džemlovi, který na hranici šestnáctky poslal balon mimo dosah brankáře Hromady – 0:1. Další šanci měl Postřimovský, který se dostal do zákonu a nedokázal přesně zamířit. Opava navýšila své vedení tři minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího, když Postřimovského nepovedená střela ala žblabuňka skončila až v síti – 0:2. Březová dokázala už jen v poslední minutě skóre kosmeticky upravit, když po centru z pravé strany nedal Pretsch Lorenzovi žádnou šanci – 1:2. Navíc se už Březová nezmohla a Opava si tak odvezla poprávu tři body.

TJ Vítěz Březová
Jiří Lichovník (útočník): Opava byla po celý zápas lepším a fotbalovějším týmem, a vyhrála zcela zaslouženě.

FK Slavia Opava
Martin Greipl (vedoucí): Po celý zápas jsme byli lepším mužstvem, po celý zápas jsme diktovali tempo hry, a naše výhra je zasloužená.

J. Hromada [-] - O. Lodňánek [-] (59. M. Pretsch [-] ) , L. Lyčka [-] (85. I. Lyčka [-] ) , M. Šustek [-] (80. D. Novák [-] ) , P. Cihlář [-] , M. Šuhajík [-] , P. Křenek [-] , P. Cihlář [-] , J. Lichovník [-] (65. P. Gebauer [-] ) , T. Křenek [-] , J. Kostera [-]

B. Lorenz [-] - A. Džemla [-] , I. Kratochvíl [-] , A. Kreisel [-] (71. L. Šustak [-] ) , F. Mužík [-] , J. Kretek [-] , P. Kavan [-] , K. Postřimovský [-] , R. Škrobánek [-] , D. Maisel [-] , T. Matějek [-]

ŽK: 63. M. Šuhajík - 26. F. Mužík , 48. A. Džemla .
Hráči zápasu: J. Hromada - D. Maisel , T. Matějek , A. Džemla .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: KOMÁREK Milan - ŠUSTEK Stanislav, HUDEČEK Lukáš.