23.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

Dýšina si vyšlápla na Hradiště

7. Z. Matas , 40. Z. Matas , 90. J. Fiala
14

Fotbalisté Dýšiny na domácím hřišti přehráli 3:0 v poslední době velmi dobře hrající Hradiště a už prakticky mohou slavit záchranu v městském přeboru...

Zápas začali hosté dlouhým držením míče s tím, že obehrávali hřiště hlavně mezi obránci. Z toho vyplynula průniková přihrávka, kdy mohli jít čtyři Hradišťští na golmana Dýšiné. Zpracování balonu bylo ale tak špatné, že se obrana domácích stihla vrátit a z potencionální šance tak nebylo nic. Dýšina příliš nenapadala a čekala na chybu v rozehrávce hostí. Ta přišla už v sedmé minutě. To zkusil Ondra Pytlík zahrát dlouhý balon, který ovšem nezachytil žádný Hradišťský hráč. Domácí tak rychle nakopli míč na rychlonohého Matase, který se celý zápas pohyboval na ofsidové hraně a většinou i za ní. Tentokrát ale byl při Pytlíkově nákopu za ním ještě Furár a tak šel Matas sám na golamana Bejčka. Svoji první šanci hned proměnil prudkou střelou na bližší tyč - 1:0. Na Kočího trestňák pak po čtvrthodině hry nedosáhl ve vápně Dýšiné ani hlavou Furár, ani nohou Pytlík. Škoda, kopnuté to bylo velice dobře. Následné Ruckého i Kočího centry končily v rukavicích jistého golmana Fialy. Velkou šanci na srovnání měli hosté ve 27. minutě. Nejprve Rucký fauloval soupeře a domácí zahrávali trestný kop. Ten se jim ale povedl tak, že z odkopu se k balonu prodral právě Rucký a pokusil se přelobovat až k půlce hřiště vyběhnuvšího Fialu. Dobrý pokus, jen chyběla přesnost a balon skončil vedle domácí brány. Domácí pak zkopušeli několikrát štěstí pasem na střelce první branky - Matase. Ten byl ale většinou až za našimi stopery a k nelibosti domácích veškeré ofsidy lajnový správně odmával a hlavní odpískal. Ve 32. minutě se Krlišovi podařilo ve vápně dobře zpracovat další Kočího centr, ale střela mířila vedle domácí brány. Asi největší šanci na srovnání měl na noze Bihary ve 37. minutě. Toho našel opět Kočí pěknou zpětnou přihrávkou na hranici velkého vápna. Biharyho střela z první ale skončila vysoko nad bránou. To dalo domácím šanci, aby ve 40. minutě u lajny uspěl v souboji s ne zcela zdravým Dendisem domácí Soroka. Ten pak vyslal Matase opět přímo na Bejčka. Domácí útočník udělal golmanovi kličku a do odkryté brány navýšil vedení - 2:0. Tak skončil první poločas.

Domácí pak začali druhou půli s chutí. Hned ve 47. minutě pálili těsně vedle Bejčkovy brány. V 50. minutě zahrával Kočí další trestňák. Furár opět hlavou na balon na zadní tyči nedosáhl. Když se hostům podařilo v 55. minutě dostat balon za Filaova záda, stál jejich tečující hráč za domácí obrannou linií a branka tak neplatila. Krlišova hlavička v 58. minutě mířila také mimo domácí bránu. Bihary po hodině hry nedostal šanci uspět v samostatném postupu na domácího golmana, protože Kočí byl v moměntě přihrávky v ofsidu a lajnový to mávnul a akce byla zastavena. Kočí si mohl spravit chuť v 68. minutě, kdy vyslal parádní pumelici směřující do odkryté části brány. Bohužel pro hosty stál v cestě domácí obránce, který má švy míče na boku pořádně obtisknuté ještě teď. Červeného střela pak byla jen slabá, stejně se vedlo domácímu střelci Matasovi. Domácí trestňák v 76. minutě Bejček s jistotou chytil a založil brejk, který ale domácí zažehnali sražením Kočího i za cenu žluté karty udělené správně po ponechané výhodě. Z té ale hosté vytěžili pouze rohový kop, který Krliš usměrnil hlavou nad domácí bránu. Hosté domácí v těchto fázích přitlačili a snížení viselo na vlásku. Hlavní překážku ale představoval domácí golman Fiala. Ten vychytal i několikanásobné dorážky. Z tlaku hostí tak šli do brejku domácí. Bejček ale výtečně zasáhnul a dorážku směřující do brány odvrátil Rucký. Další faul na Kočího pak poslal ze hřiště domácího Šedivce, který viděl dvě žluté během tří minut. Ani krátká přesilovka ale Hradišti štěstí nepřinesla. Fiala dál čaroval a hosté nebyli schopni dostat balon do brány ani z brankové čáry. Naopak domácí v nastavení utekli, útočník po lehkém kontaktu s Dendisem upadl a Dýšina měla šanci zakončit zápas penaltou. Na tu si diváci vyžádali domácího hrdinu - golmana Fialu. Směr jeho střely Bejček vystihnul, rána ale šla dobře k tyči a tak se radoval domácí golman - 3:0. Ihned po rozehrání opravdu velice dobrý sudí Mičan zápas ukončil.

Autor: Tomáš Květoň

TJ Sokol Plzeň - Hradiště
Tomáš Květoň (vedoucí mužstva): Domácí zvítězili po zásluze. Když nadáme gól, nemůžeme pomýšlet na výhru. To je jednoduché. Hra v poli nebyla špatná, ale ve finální fázi jsme se neskutečně trápili. Při neúčasti značné části kádru to prostě na lepší výsledek nestačilo. Je škoda, že ve středu v poháru porazíme Smíchov a hned o následujícím víkendu prohrajeme v Dýšiné. Rozhodně nechci snižovat kvality domácího mužstva, které hrálo tak, jak potřebovalo. Tentokrát to na nás stačilo, ale téhle porážky je skutečně škoda. Teď bude potřeba se přes týden dát hlavně zdravotně do kupy a pořádně se připravit na poslední tři zápasy sezony.