26.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

V hanáckém derby se v Kostelci u Holešova z výhry radovala hulínská Admira

6

Hanácké derby se hrálo netradičně v pátek odpoledne a do Kostelce u Holešova zavítala hulínská Admira. Utkání bylo navíc přímým soubojem o korunu krále střelců 1. B třídy skupiny B, o které se přetahují domácí Lukáš Kaďorek a hostující Aleš Tabara. Zápas začali lépe hráči Admiry, které poslal již v 15. minutě Miklík do vedení. Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale brankář Vajda byl pozorný. Ve druhém dějství nejdřívě Tabara zvýšil na dvoubrankový rozdíl a v samotném závěru střídající Štoll pečetil konečný výsledek.

Hosté první půli vyhráli o jedinou branku

Hanácké derby nemělo favorita, hosté z Hulína chytili v posledních zápasech dobrou formu, zatímco domácí celek chtěl napravit pošramocenou reputaci z posledního nepovedeného utkání na Březnici, odkud si odvezl půltucet branek. "V posledním derby zápase se hrálo i korunu krále střelců sezony mezi domácím Lukášem Kaďorkem a naším Alešem Tabarou. Utkání jsme začali aktivně a v 15. minutě na pravé straně Miklík se dostal přes obránce, postupoval sám na branaře a podél něho k zadní tyči nás poslal do vedení - 0:1. Domácí odpověděli z několika rohů a standartek, ty jsme ale přečkali bez úhony. I my jsme ohrozili několikrát domácí bránu, ale do poločasu se stav nezměnil. Do kabin tak odcházeli spokojenější hráči Admiry, kteří vedli o jedinou branku", hodnotí první poločas funkcionáři Hulína.

Hosté přidali další branky a vezou do Hulína tři body

Ve druhém dějství se čekalo, zda domácí prolomí obranu soupeře a překonají dobře chytajícího brankáře Vajdu."Druhou půli jsme začali opět dobře, v 50. minutě po pěkné kombinační akci dostal přihrávku na vápně Aleš Tabara a nedal domácímu brankáři šanci a zvýšil již na 0:2. Dále jsme hráli velmi aktivně, kombinace se nám dařila a domácí jsme na dostřel Vajdy moc nepouštěli. Navíc v 90. minutě se po několika odrazech dostal míč ke střídajícímu Štollovi, ten postupoval sám na brankáře domácích, tomu dal jesle a míč končí potřetí v kostelecké síti - 0:3. Zápas jsme tak po dobrém výkonu jasně vyhráli a navíc i Aleš Tabara jednou brankou získal korunu nejlepšího střelce, i když ho ještě může ohrozit malenovický Bartoň", viděli průběh druhého poločasu fotbaloví funkcionáři hulínské Admiry.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Z naší strany hodně nepovedený zápas. Hosté byli ve všech směrech lepší a zaslouženě zvítězili.

FK Admira Hulín
web Admiry Hulín: Závěr sezony nás zastihl v dobré formě a škoda, že soutěž již skončila...

L. Kopřiva [-] - M. Hradil [-] (72. L. Odložilík [-] ) - - L. Kaďorek [-] , M. Gerát [-] , M. Žůrek [-] (29. J. Hradil [-] ) , R. Přikryl [-] , R. Šimčík [-] , M. Třasoň [-] , T. Marek [-] , D. Marek [-] , S. Pelikán [-]

D. Vajda [-] - M. Jurášek [-] , J. Barták [-] , M. Zavadil [-] - J. Miklík [-] , E. Němec [-] (85. S. Štoll [-] ) , J. Kubo [-] , Z. Prokop [-] - A. Tabara [-] - P. Janda [-] , J. Šenkyřík [-]

ŽK: 22. A. Tabara , 82. E. Němec .
Hráči zápasu: M. Gerát - D. Vajda , A. Tabara .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: MITÁČEK Václav - DUJÍČEK Ladislav, BARTOŇ Pavel.