27.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2017-2018

--

Chrudim odjela s debaklem

3

report...

V dalším kole krajského přeboru, přivítala juniorka MFK Chrudim druhý tým v tabulce krajského přeboru mužstvo FO Lanškroun. Soupeř nenechal nikoho na pochybách, že druhé místo v tabulce okupuje oprávněně. Během prvních pěti minut dostali domácí pod takový tlak, že vyústěním byl gól v síti Zímy ve 3. minutě, kdy hrubou chybu chrudimských obránců potrestal Sita. Domácí mohli ohrozit soupeřovu branku v 7 minutě, ale trestný kop z rohu šestnáctky skončil z kopačky Zavřela mimo hřiště. Hosté kombinovali, byli na míči a vyráželi na nebezpečné steče domácí branky. Domácí se nemohli dostat do hry. Středová osa prakticky neexistovala a hráči na krajích zálohy se do prostorů a k míči nedostávali. Spousta zkažených nahrávek a prohraných soubojů dávala šanci hostům na bodový zisk. Lanškrounští byli fotbalovější, důraznější, rychlejší, pohyblivější a všechny odražené míče sbírali. Domácí se zmohli pouze na odkopy a individuální akce bez efektu. Ve 29. minutě vyvážel Zavřel míč, jeho nahrávka na Švece nedošla a následný brejk, kdy Ptáček doslova frnknul domácím, proměnil ve druhý gól, když dloubáčkem překonal brankáře Zímu. Domácí se k ohrožení branky dostali na konci poločasu. Tlapák sám na brankáře svůj nájezd neproměnil. Zrůst mířil z úhlu vedle a střela Zavřela nenadělala brankáři Ehrenbergerovi žádné potíže. Poločas tak skončil zaslouženým vedením hostí 0:2. Druhý poločas měli domácí v úvodních minutách dvě standardky, ale branku hostí neohrozili. V 56. minutě prohrál souboj Tlapák P. uprostřed hřiště a následný odkop mířil na rozběhnutého Ptáčka. Ten znovu předvedl své běžecké kvality, utekl Kopeckému a překonal brankáře Zímu. V 58. minutě utekl po straně domácí Stránský, jeho střelu z úhlu brankář vyrazil jen ke Zrůstovi, ten nabil Zavřelovi, ale jeho střela mířila vedle a domácí zadáci si s ní poradili. Hned o minutu později měli šanci hosté, ale ani oni netrestali. V 59. minutě předvedli domácí další zkrat. Linhart nahrál do středu hřiště Malinskému, který o míč školácky přišel při souboji s Ptáčkem a Ptáček se Savychem postupovali na Holečka a brankáře Zímu. Ptáček nahrál před opuštěnou branku Savychovi, který přidal čtvrtý gól. Domácí zcela odpadli a hosté hru kontrolovali. V 60. minutě se blýskl domácí brankář Zíma, který vytáhl střelu z pod břevna na roh. V 61. minutě udělali domácí další hrubku. Zikmunda chtěl nahrát dozadu Holečkovi, ale jeho nahrávku vystihl Savych. Sám nejdříve obešel Holečka a poté i brankáře Zímu a do prázdné branky poslal míč po páté. V 76. minutě si nedokázali poradit chrudimští Klika s Malinským s hráčem Kolomým. Klika nahrávkou dozadu našel jen Savyche ten posunul na spoluhráče, jehož náběh nezachytil Linhart a předložil před obranu domácích míč Skalickému. Ten ještě udělal kličku brankáři Zímovi a přidal šestý gól. V 77. minutě mohl do střelecké listiny zapsat a alespoň čestný úspěch přidat domácí Klika po centru Kopeckého. Ale jeho tutovku zlikvidoval hostující brankář Ehrenberger, který robinzonádou vytáhl střelu na tyč a roh. Poslední čtvrthodinu již hosté hru kontrolovali a nedovolili domácím ani korekci výsledku. Nadělili tak domácí juniorce půl tucet gólů. Debaklem zavánějící výsledek byl vzhledem k předvedené hře domácích zcela zasloužený. Juniorka na svého soupeře nestačila a tak je výsledek takový jaký je.