24.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2017-2018

--

Slatiňany vyhrály na penalty

4

report....

Zápas se hrál v sobotu 5.5. dopoledne. Naši hráči získali hned od začátku zápasu jasnou územní převahu. V první větší šanci se objevil ve 12.minutě Kopecký, jenže sám před gólmanem zakončil z vápna hodně nedůrazně. O minutu později přišel krásný pas Koudelky na Rešetára, ten z 13 metrů vypálil, ale těsně vedle levé tyče. Ve 22.minutě už jsme se gólu dočkali. Akci rychle rozjel od půlící čáry Slováček. V pravý čas přihrál Vladykovi, který si před velkým vápnem navedl míč před střed brány a technickou střelou trefil téměř přesně levou šibenici – 0:1. Ve 23.minutě uvolnil střelec našeho gólu rozběhnutého Slováčka, jenž běžel sám na brankáře, jenže ze 12 metrů se trefil jen do něj! Domácí se prakticky poprvé dostali k naší bráně ve 28.minutě a hned z toho bylo vyrovnání. Trňák ztratil uprostřed hřiště míč, následovala rychlá průniková přihrávka holických hráčů středem naší obrany, za kterou se nakonec dostal útočník domácích. Pošťouchl si míč do vápna, kde proti němu vyběhl Jehlička. Jenže byl u míče později a pronikajícího útočníka fauloval. Následovala tedy jasná penalta, kterou proměnil zkušený Kaufmann – 1:1. Autor vyrovnávacího gólu kopal ve 33.minutě trestný kop z dobrých 30 metrů. Rozhodl se  dost nečekaně pro střelu vystrašil Jehličku, protože ta byla přesná. Náš gólman si však s ranou, mířící skoro přesně do pravé šibenice, poradil s jistotou na jedničku. Ve 37.minutě však nečekaně udeřilo před naší bránou. Centr holického levého křídla někdo před naší bránou ještě tečoval, míč prolétl až na druhou stranu, na malém vápně se nejlépe orientoval druhý útočník domácích a (ne dost dobře obsazený) poslal hlavou míč k leté tyči Jehličkovy svatyně – 2:1. V necelých 10 minutách jsme ztratili vedení a domácí tak dokonale otočili výsledek. Ještě do půlky však mohlo být vyrovnáno a dokonce jsme mohli jít ještě i do vedení. Ve 43.minutě se dostal do obrovské šance volný Rešetár po centru z pravé strany. Jenže místo toho, aby si těsně za malým vápnem míč zpracoval, tak vystřelil z voleje, balón mu moc nesedl a jen se sklouzl po jeho holeni ke kopačce a odtud s malinkou intenzitou sotva doletěl k brankáři. Ve 44.minutě jsme měli další obrovskou příležitost. Po centru Slováčka z pravé strany gólman domácích jen lehce lízl, ale dobíhající Kopecký s Vladykou uprostřed brány těsně před brankovou čarou na míč ani jeden nedosáhli! Ve 45.minutě ještě Vladyka uvolnil patičkou Rešetára, ten byl zhruba 13 metrů od brány sám před brankářem, míč dloubl přes něj, ale bohužel i těsně nad bránu! A tak domácí v první půli vytěžili z minima maximum a my právě naopak……

Po půlce opět začali náporem naši hráči. A vyplatilo se. V 52.minutě Koudelkův trestný kop hlavičkoval Hudec, gólman soupeře jen reflexivně vyrazil a dobíhající Slováček poslal balón z malého vápna do sítě – 2:2. Náš nápor pak pokračoval. V 57.minutě Slováčkův přízemní centr z pravé strany usměrňoval z malého vápna do brány Vágner, jenže brankář Holic reflexivně míč chytil! V 59.minutě naši podnikli rychlý brejk, který zakončoval ze 20 metrů kapitán Vladyka. Brankář soupeře ji však u tyče vyrazil. V 74.minutě jsme ke gólu měli ještě blíže. Po pravém křídle utekl Slováček, posílal před bránu prudký přízemní centr na volného Kopeckého, před nímž však z brankové čáry (!!) stačil míč ukopnout vracející se bek domácích. Náš tlak však přece jen gólový úspěch zaslouženě přinesl. V 82.minutě milimetrově přesný centr Malého trefil z voleje Vágnera vedli jsme 2:3. Vše se zdálo být na dobré cestě ke 3 bodům. Jenže ve 4.minutě nastaveného času zbytečně ostře fauloval 30 metrů od brány Malý. Domácí měli výhodu trestného kopu. Kaufmann poslal míč do našeho velkého vápna, kde jej na desítce tečoval někdo z hráčů v chumlu, balón tak doletěl až k zadní tyči, odkud zakončoval hráč Holic z metru – snaha Pokorného již byla marná – 3:3. Vyrovnání v takto nastaveném čase by se však našemu zkušenému týmu nemělo stávat…. A tak se šlo do penalt o bonusový bod. Fotbalová spravedlnost naštěstí nezůstala slepá a bod navíc získal lepší tým zápasu. V sérii prvních 5 penalt na obou stranách se ještě nerozhodlo. Domácí dali 4 góly, u nás proměnili Hudec, Koudelka, Vágner a Vladyka. Kopecký však naši čtvrtou penaltu neproměnil (gólman mu ji chytil), a tak se šlo dál po jedné na každé straně až do rozhodnutí. Domácí šestou nedali, ale náš gólman Jehlička také ne (překopl bránu). V sedmé sérii domácí hráč nedal, náš Rešetár poté ano a byl konec.  Radujeme se tedy ze 2 bodů ze hřiště soupeře, ale podle vypracovaných šancí měly být všechny tři…………….