16.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

1. M. Frolo , 17. D. Jukl , 34. P. Bartoš , 39. M. Frolo (p.)
0

Všechno určil první poločas a ten byl v podání domácích vynikající. Nesmírně jim pomohl rychlý vedoucí zásah z kopačky Frola, po němž se uklidnili a produkovali fotbal, jaký se divákům líbil.

Hosté tomuto tempu vůbec nestačili, pouze se bránili a bylo jenom otázkou času, kdy jejich přetížená defenziva znovu kapituluje. Stalo se tak v 17. minutě po rohovém kopu, v šestnáctce se k míči dostal Jukl a levačkou jej usměrnil přesně k tyči žamberské svatyně.

Domácí pokračovali v aktivní hře, protivníka výrazně přehrávali a ve 34. minutě to bylo 3:0, když si v chybující obraně našel prostor k zakončení Bartoš a prostřelil Martinovského. A ještě pořád to nebylo všechno, skvělou první polovinu zápasu korunoval Frolo z pokutového kopu nařízeného za faul na pronikajícího M. Čížka. Suma sumárum, po pětačtyřiceti minutách bylo prakticky rozhodnuto.

Po změně stran upadla hra do průměru, domácí měli ještě několik slibných příležitostí k navýšení svého vedení, ale postupem času se s ním spokojili a bez potíží ho kontrolovali. Hosté ve Svitavách svým výkonem zklamali, za celých devadesát minut si nevypracovali vážnější gólovou příležitost.