16.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2017-2018

--

Choceň dohnala dvoubrankovou ztrátu, a nakonec rozhodla v penaltovém rozstřelu

70. L. Myšák , 80. L. Krejza - 22. F. Awuku , 57. T. Mbah
0

Dvacet minut před koncem vedla Polička o dvě branky. Choceň však dvěma góly skóre srovnala, a penaltová lotérie patřila domácím.

V poličském týmu oproti předsezonním informacím nastoupili i Awuku s Pazderou, o kterých se hovořilo jako o hráčích na odchodu. Hrdinou první půle však byl gólman Slaný, který nejprve vychytal tutovku Zahálkovi a o něco později si poradil i se stoprocentní šancí Kubíčka. Zato na opačné straně se ujala „africká“ spolupráce a po zpětné přihrávce prostřelil Gerčáka Awuku – 0:1.

Také nástup do druhého poločasu hostům vyšel a když si mezi obránce chytře naběhl T. Mbah a nedal Gerčákovi šanci, zdálo se, že dostanou utkání pod svoji kontrolu. Jenže v 70. minutě posadil Zahálka z trestného kopu míč na hlavu Myšákovi a domácí byli zpět ve hře.  Zchladit je mohl vzápětí Pazdera, jeho pumelice však pouze zatřásla břevnem. A tak deset minut před koncem zase udeřila Agria, opět hlavou po standardní situaci a tentokrát zásluhou Krejzy.  Závěr byl otevřený na obě strany, rozhodnutí měl na noze Awuku, který se prosmýkl do sólového úniku, leč vypálil ukvapeně nad. Soupeři si tudíž podělili po bodů, druhý brali domácí, neboť poličští exekutoři v rozstřelu selhali, proměnili jediný (!) pokus ze čtyř.

zdroj: skpolicka.wordpress.com