10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. A, 2017-2018

--

--

Plavsko nasázelo Lomnici šest gólů

5

Plavsko hrající o postup vyjelo na první zápas jarní části sezóny do Lomnice. Na skvěle připraveném hřišti se hrál rychlý a útočný fotbal. První poločas skončil remízou 1:1, v poločase druhém ale Plavsko rozjelo svůj kolotoč a veze domů tři body ...

První poločas skončil remízou

Zápas se hrál za poměrně značného horka a od úvodního hvizdu se oba týmy snažili držet balon na zemi a využít skvěle připraveného trávníku. První velkou šanci měl domácí Václav Nohava, který nastřelil břevno Dvořákovi branky. Poté se o slovo přihlásili útočníci Plaveckého Sokola. Nejprve šel po pěkné kombinační akci sám Tomáš Lang nicméně domácího brankáře lobem nepřehodil. Zanedlouho se ocitl ještě jednou v tutové šanci hostující Tomáš Lang, jeho dělovka však skončila pouze na břevně a následný odraz od brankáře zlikvidovala domácí obrana. V 18. minutě uvolnil Karel Voldán kolmicí přesně do kroku Petra Vejsadu, který se z hranice vápna nemýlil – 0:1. Po vstřelené brance hosté čelili mírnému tlaku díky zvýšené aktivitě domácího celku. Pramenilo z toho několik šancí. Po jedné z nich po špatné komunikaci mezi hostujícím stoperem a gólmanem se ve 31. minutě prosadil domácí Pavel Šedivý – 1:1. Těsně před poločasem ještě prošel hostující Karel Voldán po individuální akci až do vápna nicméně z hranice vápna netrefil přízemní střelou zařízení. V poslední minutě prvního poločasu došlo po rychle rozehraném přímém kopu na půlce hřiště, při kterém si rozhodčí nepohlídal stojící balon se dostal do úniku Václav Nohava stíhán oběma hostujícími stopery, kteří ho za pomocí faulu oceněném žlutou kartou zastavili. Domácí se tak dostali těsně před pauzou k volnému přímému kopu z lukrativní pozice, nicméně domácí Václav Nohava neumístil balon mezi tři tyče. Více toho první poločas nenabídl.

Druhý poločas ovládlo Plavsko

Druhý poločas se hrál v podobném duchu jako první. S mírnou převahou hostujícího celku, který jí zužitkoval ve vedoucí branku. V 54. minutě si postavil míč Petr Písař k rozehrání volného přímého kopu jeho dělovku z dobrých 30 metrů domácí brankář vyrazil do skrumáže ve vápně, ve které se nejlépe zorientoval hostující matador Michal Bureš -1:2. Domácí vypadli ze hry a to se jim stalo osudným nejprve v 64. minutě si postavil balon na rohu pokutového území Karel Voldán, a střelou pod nadskakující zdí zvýšil vedení – 1:3. Ihned po rozehrání hosté ztratili balon a hosté dlouhým balonem posílali do úniku Tomáše Langa, kterého domácí obrana zastavila jen za cenu faulu ovšem odražený balon si v ponechané výhodě převzal opět Karel Voldán a svůj únik nekompromisně proměnil – 1:4. Následující minuty patřily domácím, kteří si vytvořili drtivý tlak. Nicméně jejich držení balonu na půlce hřiště nechávalo hostující obranu chladnou. V 72. minutě po dlouhém balonu od Jiří Heřmánka se dostal do šance hostující Lukáš Opl a zvýšil na -1:5. Ani tak domácí nic nezabalili a stále drželi balon z čehož si vytvořili několik šancí z nichž největší z nich skončila střelou do tyče. A tak v 82. minutě po dalším zbytečném faulu na hranici vápna, kdy už evidentně někteří domácí nestačili fyzicky. Hostující exekutor podobných standartních situací Karel Voldán našel neomylného střelce Jiřího Heřmánka, který hlavou nekompromisně upravil na konečných 1:6.