Libodřice si zahrají přebor i v následující sezóně

26. P. Sova , 55. J. Košík , 83. P. Pěkný , 85. J. Košík - 33. P. Král , 69. O. Exner
27

Ani jeden z týmů neměl před tímto zápasem jistotu záchrany a tak mohli diváci sledovat bojovné a důrazné utkání, ve kterém se po závěrečném finiši radují domácí.

Libodřičtí zvonili na tyče hned dvakrát

Od úvodního hvizdu rozhodčího Bureše se hrál aktivní fotbal směrem dopředu. Hosté byli sice o malinko fotbalovější, ale domácí se vyrovnali bojovností a připravovali si i více gólových situací. Pěkný mířil z trestného kopu z rohu velkého čtverce do tyče, O chvilku později vyslal křížný pas Košík na Sovu, ten se obtočil okolo obránce a trefil také jen levou tyč Arnoldovy brány.

Viktoria měla příležitost po akci středem, kdy Exner mířil do šibenice, ale Kolář výborně zasáhl. Zajímavou střelu vyslal i Dejl, ale trefil jen nohy domácího brankáře.

První se z branky radovali domácí. Synkovu chybnou rozehrávku ve vlastním velkém vápně vystihl Pánek, předložil míč jak na podnose pro Pavla Sovu a ten pod padajícím Arnoldem rozvlnil síť - 1:0. Vyrovnáno bylo ale za pět minut. Exner potáhl balón po hranici šestnáctky, mezi stopery vysunul Dejla, ale jeho střela byla zblokovaná. Odražený míč se ale dostal na kopačky Petra Krále a ten z úhlu propálil vše - 1:1.

V závěru poločasu prověřili libodřičtí forwardi pozornost Arnolda v radimské bráně. Pánek vybojoval míč u autové čáry, posunul se do vápna a z úhlu trefil jen nohy brankáře. Solidní střeleckou pozici měl Pěkny, který si udělal prostor dva metry za hranicí velkého čtverce a jeho bomba mířila na Arnolda. Další šanci měl Pánek, jehož střelu Arnold stačil vykopnout a dorážka Škopka nemířila ani na bránu ani na dobíhající spoluhráče.

Poslední desetiminutovka patřila Libodřickým

Do druhé půle naskočil Hrstka a hned v úvodu se dostal za hostující obranu, přihrávkou hledal Sovu, ale ten na míč nedosáhl. Vzápětí dlouhý aut Škopka vypadl Arnoldovi přímo k nohám Sovy, jehož zakončení ale stačil odvrátit Král.

V pětapadesáté minutě si důrazně vyšlápl na Synka u půlící čáry Škopek, nejspíš s faulem míč získal, přišlo rychlé přenesení na nabíhajícího Josefa Košíka a ten přehodil vybíhajícího Arnolda - 2:1. Hosté reklamovali faul na půlce, ale rozhodčí byl neoblomný. O to více se hosté radovali po dalším vyrovnání, když šťastný střelec běžel slavit až na pole.

Nejdříve ale gólovému okamžiku předcházela bomba Exnera, kterou ještě Kolář vyrazil, střela Doležala letěla mimo. V šedesáté deváté minutě se po chybě domácí obrany prodral kolem Němce Ondřej Exner a střelou na zadní tyč vyrovnal - 2:2.

Závěr zápasu ale patřil domácím. Dělovka Sovy z trestného kopu minula bránu o pár centimentrů, ale další pokus tentokrát z kopačky Petra Pěkného skončil s lehkou tečí ve zdi už v síti - 3:2. Za další dvě minuty přidal pojistku po průnikovce Sovy střelec Josef Košík - 4:2.

V posledních minutách se ještě hosté snažili zvrátit výsledek, ale pár akcí Čábelky už na výsledku nic nezměnilo, protože hlavička Homolky neměla razanci a se střelou Dejla si poradil Kolář.

FK Libodřice
Vladimír Zelinka, trenér: Hrálo se bojovné a kvalitní utkání z obou stran od první do poslední minuty a dovolím si napsat, že Radim (po Nučicích) byla druhým nejlepším manšaftem, který tady na jaře hrál. Hráčům děkuji za zodpovědný a bojovný přístup k utkání.

TJ Viktoria Radim
z FB Viktorie Radim: Bohužel v Libodřicích prohráváme 4:2. To znamená, že v posledním kole bude potřeba porazit Tuklaty, abychom se nemuseli zajímat o padající z vyšších soutěží a měli klidnou dokopnou. Snad to dokopeme v sobotu 16.6 od 17:00 doma proti Tuklatům úspěšně.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Bureš Jaroslav - NĚMEC Ladislav (N), ŽOUDLÍK Jan (N).