Milan Pánek je hrdinou zápasu

30

Pánek postupně zatížil konto plaňanských dvěma góly. Tento náskok sice vzápětí hosté snížili, ale více už v tomto dramatickém, ale férově vedeném boji nestihli.

Aktivitu hostů ukončila branka domácích

"Je to klasický zápas o šest bodů", pronesl před zahájením Pavel Škopek a doplnil: "Když se nám podaří získat tři body, tak se můžeme posunout do klidnějších míst. Naopak - Plaňany se na nás bodově dotáhnou."

Úvod zápasu ale patřil hostům. Byli častěji u míče, ale hrozbou pro Skočdopoleho bránu bylo pouze pár standardních situací, které ale příliš nebezpečné nebyly. Kombinacím hostů chybělo finále a tak postupně Libodřičtí vyrovnávali hru. A jejich zvýšená aktivita vyústila v první gól. O Škopkův dlouhý aut do šestnáctky zabojoval Košík, Plaňanští míč ukopnout nedokázali a nejlepší orientaci ve skrumáži projevil Milan Pánek - 1:0.

Do konce poločasu byla hra neurovnaná a moc krásy pro hrstku diváků, kteří na toto derby dorazlili, nepřinášel. Do přestávky byl fotbal bez výrazných šancí, pouze několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti.

Tlak hostů vedl jen ke snížení

I druhý poločas poskytoval pohled na bojovný zápas plný osobních soubojů, které ale vesměs nepřekračovaly fair play hru. Šancí jako šafránu a když se do nějaké dostával domácí Hrstka, řešení bylo špatné. "Skončila doba hájení", ucedil Vladimír Zelinka a po čtvrthodině druhé půle Hrstku vystřídal.

Plaňanští cítili šanci a tlačili se více dopředu, což ale bylo vodou na mlýn domácích, kteří umí dát dlouhý míč za obranu. Dirigentem těchto kontrů byl hlavně Pěkný, který rozděloval míče. Do šance se tak dostal Pohanka po přihrávce Košíka, ale přestřelil. Škopka po individuálním průniku přes dva obránce vychytal nadvakrát Hradecký. Lapil i Škopkovu hlavičku po rohovém kopu.

Ke smůle hostů musel Hradecký patnáct minut před koncem vystřídat a nahradil ho Freund. Ten po pěti minutách nestačil na střelu Milana Pánka, který jej propálil na přední tyči - 2:0.

Hosté vystupňovali tlak a po třech minutách snížili zase na rozdíl jediného gólu. Přetažený centr ze standardky vrátili Plaňanští před bránu a Oleh Lazaryev se do prázdné nemýlil - 2:1. Ale další branka už nepadla. "Bylo to dlouhých deset minut", ulevil si Pavel Škopek a radoval se: "Snad se nám bude teď dýchat lépe."

FK Libodřice
Vladimír Zelinka, trenér: Hrálo se vyrovnané a dramatické utkání od první do poslední minuty se šťastným koncem pro Libodřice. Hráčům chci poděkovat za bojovnost a Pánkovi za góly.

Počet diváků: 55. Rozhodčí: TRUMPUS Zbyněk - NĚMEC Ladislav (N), FREUND Karel (N).