21.kolo, Ústecký | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

Prohra Postoloprt nahrála pronásledovatelům

0

Postoloprty nenašly recept na dobře hrající Dobroměřice a musely se smířit s nulovým přídělem bodů, který tak nahrál soupeřům v boji o první místo.

Jako první zahrozili hosté, když ve 13. minutě vyslal pěknou střelu na branku domácího Sedláčka Vyskočil. Zkušený gólman se však blýskl výborným zákrokem a střelu vytěsnil mimo tyče. Na druhé straně měl asi největší příležitost ke vstřelení branky dobroměřický Harthan, ale sám před brankářem Junkem překopl vysoko branku. To běžela 20. minuta utkání a od té doby se již do žádné příležitosti nedostal ani jeden z týmů. Do druhého poločasu udělali trenéři hostí hned tři změny. Na hřiště naskočili čerství Zícha, Pour a Z. Kouba. Změna byla ihned poznat a hosté se začali více prosazovat ve středu hřiště a tlačit se před branku Sedláčka. Narůstající tlak však přerušila hrubka L. Papežíka, který nepřesnou přihrávkou do středu hřiště poslal do odkryté obrany domácího Holečka a ten se nemýlil. Rychlou střelou mezi nohy vyběhnuvšího P. Junka poslal domácí do vedení 1:0. Hosté z Postoloprt pak přidali, zatlačili domácí před jejich branku. Z tlaku však vytěžili jen sérii rohů. Po jednom z nich, v 59. minutě, měl blízko k vyrovnávací brance Z. Kouba, ale jeho střela se otřela o hlavu spoluhráče Vyskočila a skončila na břevně domácí branky. O minutu později, po dalším rohu, minul hlavou branku Dobroměřic Pechát. I nadále byly Postoloprty aktivnější, ale neřešili dobře náznaky příležitostí. Místo střely často volili přihrávku a naopak. Hlavně díky tomu si nedokázali za celý zápas vytvořit vyloženou střeleckou příležitost. Domácí často vylekali fanoušky Postoloprt nebezpečnými brejky do otevřené obrany Postoloprt. Ani zřejmě nejnebezpečnější domácí fotbalista, Harthan, však nedokázal dotáhnout své možnosti do úspěšného konce. Uklidnění, a záruku tří bodů, přinesla domácím až 88. minuta, kdy svůj brejk dotáhl střídající Sochor, který zvýšil na 2:0