23.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

50. G. Bujok , 53. G. Bujok - 88. P. Koča
27

Žichovice dokázaly vyhrát zápas i přes absenci několika hráčů.

V první půli gól nepadl

Do důležitého utkání s Kralovicemi domácí vstoupili opět bez pěti hráčů základní sestavy a na hřišti to bylo znát. Hosté od začátku zápasu měli územní převahu, drželi míč více na svých kopačkách, ale přes soustředěnou obranu se jim nedařilo se dostat do pořádné šance. Proto největší šanci prvního poločasu si vypracovali žichovičtí, když dobře hrající Bujok z blízkosti po standartní situaci hlavičkoval pouze do hostujícího gólmana.

Domácí šli do vedení, hosté dokázali pouze srovnat

Po bezbrankovém prvním poločase vstoupili do druhého poločasu domácí úspěšněji. V 50. minutě G.Bujok vybojoval rohový kop, po kterém se sám hlavou prosadil - 1:0. V 53.minutě to již bylo 2:0, G.Bujok byl faulován a po rozehrání trestného kopu opět hlavou úspěšně zakončil za záda brankáře Bodurky. Další tvrdou střelu G.Bujoka Bodurka již kryl. Hosté nadále měli více prostoru na balonu, avšak přes kvalitně hrající obranu se do výraznějších šancí nedostávali. Tlak hostů vyvrcholil v 88. minutě, to se hlavou po rohovém kopu prosadil P.Koča - 3:1. Více se toho na hřišti již nestalo, když si domácí koncovku zápasu již pohlídali.

TJ Žichovice
Jakub Kozlík: Důležitý zápas o 6 bodů se nám podařilo vyhrát i navzdory tomu, že nám chybělo 5 lidí základní sestavy a do sestavy tedy muselo nastoupit několik hráčů B týmu. Nehráli jsme pohledný fotbal, ale účelný. Soustředili jsme se na kvalitní defenzivu a ze standardek se dokázal prosadit Bujok. Hosté v závěru gólem po rohovém kopu utkání zdramatizovali, ale to bylo naštěstí vše, k čemu jsme je pustili.

J. Kozlík [-] - J. Beneš [-] , L. Červený [-] (89. Š. Valigurský [-] ) , M. Linhart [-] (89. P. Bláha [-] ) , G. Bujok [-] , R. Beneš [-] , V. Staněk [-] (78. M. Tábor [-] ) , P. Rojík [-] , L. Černý [-] , J. Šimáček [-] , L. Mourek [-]