20.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

--

--

Horažďovice nestačily na Nepomuk

19

V poslední době bez formy hrající Horažďovice zavítaly do Nepomuku. Ovšem ani tentokrát nepředvedly dobrý výkon a domácí tak mohou slavit tři body.

Rychlý gól a následně vyrovnání

Ve 4. minutě šli domácí do vedení. Po rychlém brejku, kdy míč uklízel do odkryté branky se prosadil Luboš Zajíc - 1:0.
V minutě 17. se hosté dočkali vyrovnání. Náuš hodil dlouhý aut, míč se po odrazu dostal na hranici velkého vápna kde s ho našel Michael Forman. Ten nad ničím nespekuloval, míč si posunul a zamířil přesně na bližší tyč - 1:1.
Dále měli ze hry více hosté, ale ani jeden tým už v prvním poločase skórovat nedokázal.

Dominance domácích

Domácí překvapili taktickou rošádou, kdy se útočník Baran přesunul na post stopera. Ukázalo se, že tento krok možná rozhodl o osudu utkání.
Zajíc se dokázal prosadit i ve druhém poločase. Konkrétně 57. minutě poslal domácí do vedení 2:1. Tři minuty na to vstřelil gól domácí rychlík Tomáš Knapp - 3:1. Hosté měli obrovskou šanci zápas zdramatizovat. Kononýr M. Forman ovšem neproměnil pokutový kop!
V 82. minutě se hlavou po standatdní situace prosadil Voráček a upravil na 4:1.
Ve druhém poločase domácí zcela ovládli hřiště a byli jednoznačně lepším týmem.

FK Horažďovice
Michael Forman: Do utkání jsme šli s tím, že se potřebujeme konečně chytit, protože poslední výsledky jsou doopravdy žalostné. Začali jsme velmi nadějně, vytvořili si několik šancí a hráli s Nepomukem vyrovnaný zápas. Pokud by někdo viděl jen první poločas, myslel by si, že 4:1 je krutý a nespravedlivý výsledek. Ovšem my jsme ve druhém poločase nepochopitelně propadli. Za druhý poločas jsme klidně mohli inkasovat pětkrát. Fotbal se zkrátka hraje devadesát minut. Zaslouženě jsme prohráli a body zůstaly v Nepomuku.